Raporlarda Ürünleri Alfabetik Sırayla Gösterme

Merhaba;

Ürün satış raporunda ürünleri tutara göre değilde alfabetik olarak sıralama yapabilir miyiz ?

Merhaba,

Aşağıda paylaştığım rapor ile satılan ürün listesini alfabetik olarak sıralayabiliriniz.

[Ürünler:5, 2, 2,1]
@{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName.asc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True):{0}:,}
>{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName="$1"}
{REPORT ORDER DETAILS:’ '+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName="$1":2}

1 Beğeni

Depo listelemede ÜRünlerin hareket birimlerinin yanına birde Anabirim listelemek istersem ne yapacağım ?

İlker bey yanlış yere yazıyorsunuz lütfen konunuzun altına yada yeni bir konu açarak devam sorunuzu iletiniz.

Çok teşekkür ederim Emre Bey,

İzniniz olursa bir sorum daha olacak. Sadece tek bir ürün grubunun raporu için ne yapmam gerekir. Mesela “Ana Yemekler”

Tekrar Teşekkürler, iyi çalışmalar.

[Ürünler:5, 2, 2,1]
@Ana Yemekler,
>{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName=“$1”}
{REPORT ORDER DETAILS:’ '+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName=“$1”:2}

Teşekkürler Erkan Bey.

Erkan Bey Merhaba,
Verdiğiniz raporu ancak deneme fırsatım oldu fakat rapor boş çıkıyor. Ürün Grubum aynen yazdığınız gibi “Ana Yemekler”, bir şey atlamış olabilir miyim ?

Resimdeki örnekte Reis=Pilav ve Salate=Salata gruplarimi böyle gösteriyorum. Oraya kendi gruplarainizi girin.

@Reis,Salate,
 @{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True):{0}:|}
 [$1 SALES:2, 1, 1]
 {REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName="$2" and (MG=$1)}
 {REPORT ORDER DETAILS:’ '+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName="$2" and (MG=$1) and O.PortionName!=“Normal”}
 >>Total $1|{REPORT ORDER DETAILS:O.Quantity.Sum,O.ExactTotal.Sum:(ODI=True) and (MG=$1)}

Eger bütün gruplari görmek istiyorsaniz asagidaki sekilde kullanabilirsiniz. (gerekli yerleri turkcelestirirsiniz)

[Verkäufe nach Gruppen:2,2,3, 1, 1]
>Datum|Benutzer|Produkte|Anzahl|Summe
{REPORT ORDER DETAILS:T.Date,O.User.asc,O.ItemGroup,O.Quantity.Sum,O.ExactTotal.sum}
>>Gesamtsummen: |||{REPORT ORDER DETAILS:O.Quantity.Sum,O.ExactTotal.Sum}

1 Beğeni

Erkan Bey İyi Geceler;
Katkılarınız için minettarım, çok teşekkürler.
“Abartma Günay” demezseniz, verdiğiniz rapor örneğinden bir mutfak raporu hazırladım. Fakat satış yapılmayan ürün gruplarının gösterilmesini her ne yaptıysam engelleyemedim (Bildiğim köşeli parantez kullanmak)