Puan Kart Sistemi - (BETA)

Merhabalar ;

Puanlı Kart Uygulaması ile ilgili çalışma yapıyoruz, şu anda deneme aşamasındayız, her şey yolunda gibi görünüyor. Şimdilik sadece ingilizce olarak uyarlama yaptık, konu ile ilgili fikir ve düşünceleri almak için bu konuyu açıyorum, ayrıca ismi ne olmalı bu sistemin kararsız kaldık.
Puan Kart
Samba Kart
Lezzet Kart …
gibi önerileri değerlendirebiliriz.
Tabi eklemek istediğiniz şeyler de varsa dikkate almak isteriz.

3 Beğeni

puanlarimi mail olarak göndersin. :slight_smile:

puanlarimi online olarak gorebileyim, sorgulayabileyim.
Tipki almanyadaki PAYBACK sistemi gibi (www.payback.de)

@erkan_kaplan Mail değilde aslında SMS daha kullanışlı diye düşünüyorum. Sms firmaları API paylaşıyorlar, onunla ilgili bir entegrasyon aklımızda.

• mesela buyuk sehirlerde, diyelim restaurantcinin 5 farkli bolgede isletmesi var…Caffee, Restaurant vs…vs…bu farkli yerlerden de puanlari toplayabilecegim gibi, ödeme sekli olarak bu 5 farkli ortamlarda ödeme yapabileyim…Olurmu ki? Internet uzerinden ortak bir DB de toplanabilirse, super manyak birsey olur…

Şu anda ; Almanya, İstanbul, Ankara ve K.Maraş’ta 3-4 arkadaş bulutta bir DB kullanıyoruz, o işin çerez kısmı @erkan_kaplan bey :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Türkçe olarak Kart Puan sistemi de kullanıma hazır gibi. Ufak tefek ayrıntılar kaldı. Aslında ayrıntıdan ziyade bunlara ekleme desek daha doğru olur, SMS bilgilendirme sistemini entegre ediyoruz, bu sayede müşterilere hem puan sistemi hakkında bilgilendirme SMS leri atılacak hemde zaman zaman promosyon ve kampanya duyuruları da yapılabilecek.
Biz şimdilik sistemi Samba Kart SK olarak adlandırdık ama muhtemelen her işletme kendi adını verecektir.
Aşağıda sistemin çalışma şeklini gösteren bir gif görseli ekliyorum. Cfg yada kurulum hakkında paylaşım yapamayacağımı belirteyim, çünkü gerçekten uzun uğraşlar verip sabahlara kadar kodlarla boğuşarak sistemleri kullanılabilir hale getiriyoruz ki bunda 3-4 kişinin emeği geçiyor. Kurulum konusunda taleplerinizi özelden iletebilirsiniz.

3 Beğeni

İzlemedeyiz :slight_smile:

merhaba,
konudan biraz bağımsız ama yeri gelmişken sormak istedim.
bulutta db kullanırken herhangi bir hız sorunu yaşıyor musunuz?

tüm bu noktalar aynı nokta gibi mi çalışıyor yoksa içinde departman mantığı mı çalışıyor.

Kısmen hız sorunu var tabi, masaya tıklayınca 1-2 saniye gecikmeler oluyor.
Her kullanıcı ayrı bir client şeklinde çalışıyor, dilerseniz departman olarak kullanıcı yetkisi verebilirsiniz.