Programı Resetleme Hakkında

Merhabalar,
SambaposV5 kullanmaktayım. Restoran işletmecisiyim. Belirli aralıklarla programı sıfırlıyorum çünkü program kasmaya başlıyor.(40bin adisyondan sonra)
Fakat sıfırlama işlemini yaptığımda Müşteri Hesaplarıda siliniyor. Bunun olması cari hesap takibimi zorlaştırıyor. Sadece Adisyonları sıfırlama yöntemi var mıdır. yani demek istediğim müşteri hesabına attığım adisyonlar hariç olarak resetleme işlemi yapılabiliyor mu. şuan 64bin adisyondayım bunların yaklaşık 400 tanesi müşteri hesabına atılmış durumda cari çalıştığım firmaların adisyonları bunları belirli süre saklamam gerekiyor cari hesap mutabakat için.fakat diğer adisyonlar yani gün içinde açılmış ve tahsilatı gerçekleştirilmiş olan adisyonları silmek istiyorum. bu mümkün mü

Merhabalar,

SambaPOS V5 kullanan müşterilerimizde 100 binlerin üzerinde adisyon sayısına ulaşan kullanıcılarımız mevcut ve belirttiğiniz şekilde sorun belirtmediler. Tabi sizin sunucu bilgisayarınızın özelliklerde önemli bir etken olacaktır bu durumda.
Sıfırlama işlemine gelince belirttiğiniz gibi bir sıfırlama işlemi yapamamaktasınız tüm hareketleri sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama adımı için size tavsiyem müşteri bakiyelerini çıktısını alın datanızın son yedeğini alın, sıfırlama işleminden sonra Cari Hesap diye bir ürün açıp bu müşterilerin cari hesapları ne kadar ise ürünün fiyatını değiştirerek müşterilerinizin bakiyelerini tekrar tanımlamanız.

3 Beğeni