Personel Fiyatları (Her ürüne farklı)

Belli bir iskonto oranı belirleyemiyorum her ürünün farklı bir personel fiyatı var.
Ayrı ürün açamıyorum barkodlu tüm ürünler.
Bunun için çözüm olarak ne önerirsiniz…
Masalara ayrı fiyat tanımlama gibi bir özellik varsa işimi görür.

1 Beğeni

Personellere indirimli fiyat uygulanacak fakat kesin bir iskonto oranınız yok ise;
Ürünlere porsiyonlar oluşturabilirsiniz.

Personel adında porsiyon oluşturabilir fiyatını belirleyebilirsiniz.
Raporlarda da ürünlerinizin personel porsiyonlarının takibini yapabilirsiniz.

ADİSYONDA ÜRÜNLERE ÖZEL FİYAT İNDİRİMİ

Yönetim>Ürünler>Fiyat Tanımları bölümüne Personel Fiyat Tanımı Ekle diyerek fiyat tanımını tanımlayınız.

Yönetim>Ürünler>Toplu Fiyat Listesinde ürünün PRS bölümüne Personel Fiyatınızı Yazıp kaydeti tıklayınız.

Yönetim>Otomasyon>Eylemler bölümüne Eylem ekle diyerek Eylem tipine Siparişi Güncelle seçerek Fiyat Etiketi kısmına tanımladığımız PRS (Personel) seçeneğini seçip kaydet tuşuna basınız.

Yönetim>Otomasyon>Otomasyon Komutlarına Otomasyon komutu ekle diyerek Personel adında otomasyon komutunu açalım.

İlişkiler Sekmesini tıklayarak visibility seçeneğini Sipariş Satırı seçiyoruz.

Yönetim>Otomasyon>Kurallar sekmesine kural ekleyerek eylem tipini Personel Fiyat Değiştir seçelim.

Adisyonda artık ürün ürün fiyat tanımlamamız hazır.

İlişkiler bölümlerini unutmayınız

Merhabalar,
Personel fiyatı olarak bahsettiğiniz içeride çalışan personele her ürünü farklı fiyattan mı sattığınız ? Yoksa garsonlarınızın satış fiyatları farklı ?
Eğer kendi personelinize farklı fiyattan satıyorsanız ortalama kaç personeliniz var ?

Burada ürünlere toplu Personel fiyatı uygular şayet personellerinize her bir üründe ayrı ayrı indirim yapmak isterseniz kurallarda {MENU ITEMS} demelisiniz, ayrıca otomasyon konutlarında sipariş satırında göstermelisiniz.

Veysel Selam
Ödeme ekranı gelmeme sebebi nedir ?

Sorun nedir detaylı bilgi verirmisin ödeme ekranı ne yapınca gelmiyor?

1- Personel Yemeğini Raporlarda nasıl gösterebilirz ?

2- Aşağıdaki gibi Personel Otomasyon komutunda personel seçimini de adisyonda ve raporda nasıl gösterebiliriz ?

Yetkilendirmeler ile ilgiliymiş.

Ben yavaş yavaş SambaPOS varlık kurgusunu çözdüm gibi:))))

Biraz MS-SQL öğrenmem gerekecek.

Adisyon bölümünde ürünlerin altına fiyatları nasıl yaptınız.

1 Beğeni

$2 etiketi ile yapabilirsiniz

1 Beğeni

Kusura bakma biraz açarmısın

Menü kısmında Ürün Özelliklerini Düzenle diyerek Başlık kısmına aşağıdaki gibi değerleri girebilirsiniz.

Teşekkür ederim .:wave::wave::wave:

2 Beğeni