Paketçi İsimleri Değiştirme Sorunu

Merhaba mutlu haftasonları.

Paketçi ismi değiştirme işleminde ben mi hata yapıyorum yoksa gerçekten böyle mi?

Paketçilerimin günlük ne kadar satış yaptığını gösteren bir rapor oluşturdum fakat Paketçimin adını değiştirdiğimde Rapordaki ilgili bölümlerden de adını değiştirmem gerekiyor. Paketçinin adını değiştirdiğimde Rapor bölümünde de adını değiştirecek bir kodlama düzeni yok mudur?

Merhaba,

Size göndermiş olduğum raporu herbir paketçiniz için ayrı ayrı oluşturursanız daha kolay bir şekilde kullanabiliriniz.

Merhaba dediğiniz gibi yaptım zaten ama Paketçim diyelim işten ayrıldı ve onun kaydı varlıklar bölümünden silinip yeni bir isim eklendi. O zaman raporlarda da düzenleme yapmam gerekiyor. Bunun çözümü yok mu otomatikleştiremez miyiz?

rapor otomatik olarak değişmemektedir bunu her yeni paketcinize adlandırmalı yada paketci isimleriniz Paketci-1, Paketci-2 gibi isimlendirip her personelinize birini seçerek o kişi gibi kullanabilirsiniz bu sayede çıkan yada giren kişi için rapor ve paketçi tanımlamamış olursunuz.

Bunu hiç bir zaman hiç bir kayıt için yapmayın. İşten ayrılan personelinizi silip veya değiştirip kullanmayın.
Eskisinin önüne Çıktı- gibi bir ifade koyarak güncelelyin ve arkada dursun.
Yeni bir kayıt açın.
Rapolarda geçen değişiklikleri yapabilirsiniz. Ama Ürün Varlık gibi kavramları silmeyin değiştirmeyin. Aradan aylar yıllar geçtikten sonra rapor almak isterseniz, hala bu rapoları doğru bilgilerle almanızı sağlar.

Örn. Paketçi varlığı Ahmet ayrıldı siz bunu Mehmet olarak değiştirdiğinizde aylar sonra Ahmet in yaptığı işlere bakamazsınız, hepsi Mehmet olarka görünür, çünkü yazan isimlerle değil, ID numaraları ile değerlendiririz.