Paket Serviste Geçici Adres

Merhaba ;
Bugün bir müşterinin veritabanında işlem yaparken aşağıdaki gibi binlerce kayıt oluştuğunu gördüm, belli ki anlık paket siparişleri bunlar. Bu gibi durumlarda Yeni Müşteri butonu tıklandığında GEÇİCİ ADRES şeklinde bir Tik işareti atılsa ve bu adresler veritabanına kaydedilmese iyi olur diye düşünüyorum.
@emre @vehbi @mehmet

Veritabanına herşey kaydedilir diye biliyorum. Şöyle bir senaryo aklıma geldi. vizyon internet kafe diye bir müşteri oluşturun. oradan gelen tüm siparişleri onun adına yapın adiyon notu veya oluşturacağınız başka bir adsiyon etiketi ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Tel çaldığında nasıl bir işlem sırası takip edilmeli bunun için ? Kayıtlı olmayan bir numara çalıyor diyelim, popup tıkladınız … Sonra ?
Tabi servis saati yoğunluğunu da hesaba katmak gerekiyor.

Ayrıca sadece Vizyon İnternet Cafe değil bu müşteri ;
Falan Apart
Falan Cafe
Falan Park
gibi uzayıp gidiyor.

İlk soru nereden arıyorsunuz? Yakın çevreden sürekli verilen siparişler bellidir zaten. bunların her birine ayrı ayrı müşteri oluşturulabilir. buralardan sipariş geldiyse telefon numarası dediğim gibi ya adisyon notu veya farklı oluşturulacak bir adisyon notu ile kaydedilir . Tabi bunların yazıcıdan çıktı olaylarında ayarlaması lazım.

Çok eskiden çözdüğümüz bir olay.
Bence her türlü olay için o adresin DB ye kaydedilmesi yerinde bir hareket olacaktır.

Örnek için bkz. https://forum.sambapos.com/t/customer-multiple-addresses/3262/2

1 Beğeni