Paket Serviste Birden Fazla Adres Tanımlayıp Seçme Özelliği

aligokaslan

Müsade ederseniz adres için bir şey sormak istiyorum. Müşteri aynı numaradan arayıp bir kendi evine daha sonraki günlerde de annesinin evine siparişte bulunup aynı numaraya iki farklı adres tanımladı. İki farklı adresi tanımlayıp müşteri aradığı zaman hangi adrese yollayalım diye sorabilip adres seçebilme imkanımız olabiliyor mu? Bunun için adisyon fişinde de nasıl bir değişiklik yapmamız lazım

Dışarıda olduğum için uygulayamadım böyle bir durum olduğunda tanımlayabildiğimizi biliyorum bir arkadaşımız şu şekilde çözmüş. Bunu uygulayın daha sonra daha detaylı ekran görüntüsü alarak döküman nitelikli paylaşım yapacağım.

1. “Sipariş Adresi” adında Adisyon Etiketi oluşturun. İlişkiler kısmını boş bırakın (adisyon ekranında gözükmesini istemiyoruz).

2. “Sipariş Adresi” adında Otomasyon Komutu oluşturun. İlişkiler kısmı * olsun. Visible States alanına eğer sisteminizde tanımlı ise “Paket=Bekliyor” veya kendi sisteminize uygun bir ifade yazabilirsiniz. Hiçbir şey yazmayabilirsiniz de!

3. Otomasyon Komutu Values alanına Adres-1 Adres-2 Adres-3 Adres-4 değerlerini alt alta girin. Buraya yazılan değerler Varlıklar/Müşteriler/Özel Alanlar’da tanımlı isimlerle bire bir aynı olmak zorunda!

4. Adisyon Etiketini Güncelle Eylem’i tanımlayın. Eylem’e isim verin. Etiket Adı yukarıda tanımladığımız “Sipariş Adresi” olacak. Etiket Değeri’nin karşısına [:SiparişAdresi] yazın.

5. Belge Varlığı Değişti Kural’ı tanımlayın. Kural’a isim verin. Özel Kısıtlama kısmında Entity Type Name-Eşittir-Müşteriler olsun. Eylem olarak az önce tanımladığımız Eylem’i seçin. Sipariş Adresi’nin karşısına {ENTITY DATA:Müşteriler:Adres-1} yazın. Müşteri ilk defa seçildiğinde siparişin gönderileceği adresin, değiştirilmediği sürece Adres-1 olarak tanımlanması için bunu yapıyoruz.

6. Otomasyon Komutu Çalıştırıldı Kural’ı tanımlayın. Kural’a isim verin. Özel Kısıtlama kısmında Automation Command Name-Eşittir-Sipariş Adresi olsun. Eylem olarak yine aynı eylemi seçiyoruz. Sipariş Adresi’nin karşısına bu defa {ENTITY DATA:Müşteriler:[:CommandValue]} yazıyoruz. Adisyon ekranında Sipariş Adresi butonuna basıldığında müşteri adresinin değiştirilebilmesi için bunu yapıyoruz.

7. Paket Servis yazıcı şablonunda ilgili adres alanının yerine {TICKET TAG:Sipariş Adresi} yazıyoruz. Müşterinin adresi değiştiğinde yazıcıdan çıkacak olan adres değerinin de değişmesi için bunu yapıyoruz.

8. Paket Durumu ekranında ilgili adres alanına yine aynı şekilde {TICKET TAG:Sipariş Adresi} yazıyoruz (ekranda adres gözükmesini istiyorsanız).

9. Paketçi Raporları’nda ilgili adres alanına TT.Sipariş Adresi yazabilirsiniz (böyle bir Rapor ekranınız var ise).

@veysel kardeşim bir müşterimizde ben bunların hiç birini yapmadım ve benim adresimi ev ve iş olarak kaydetmiş, geçen gün gittim ve öylesine yanında aradım ve Popup penceresinde ismin çıkmadı, şaşırdım neden çıkmadı dedim, tıklayınca popup penceresine müşteri ekranına attı ve orada bana ait 2 adres te çıktı, bende bu özellikten habersizdim. Hangi adrese istiyorsam onu seçip siparişlerimi girdi.