Paket serviste adrese göre sipariş limiti belirleme

Merhaba paket serviste telefonla gelen siparişler için mahalle adına göre Alt limit belirlemek istiyorum. Hatta bazı mahalleler için eksi %10 limite kadar sipariş verebilir ya da bazı kişiler için limit olmaması şeklinde tanımlamalar yapmak istiyorum ama yapamadım. Yapılabilecek yol için bile aklıma gelen birşey yok. Umarım bir yolu vardır ya da yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkürler.

İstediğiniz şey çok komplex bir işlemler dizisi gerektirebilir, üzerinde biraz düşünmek gerek :thinking:
Ama buna ücretsiz zaman ayıracak biri varmı bilemem/sanmıyorum.

Şöyle bir fikir vereyim.
Adres girişine SEMT adında bir özel alan ekleyin, sonrada bu {ENTITY DATA:Semt} değeri alan siparişleri sayan eylem ve kurallar belirleyin.
Her adres girişinde semt mutlaka DOĞRU OLARAK yazılmak zorunda. Büyük/küçük harflere dikkat ederek, yazım hatası olmadan (Mesela M yerine m, Ö yerine O yazarsanız bu adresler sayıma dahil olmaz)
Daha sonra bu semtlere sayısal bir limit belirleyin.
Belirlediğiniz limite geldiğinde sizi uyaracak kural ve eylemleri yazın.
Bu size biraz fikir verebilir.

Şöyle yapılabilir
Müşteriler bölümünde özel alan ekle adı bölge olsun
Değerler bölümünü servis yapılan tüm mahalleeri aralarında virgül olacak sekilde yaz.
Sonra %10 ıygulacak bölgeler için ( bu oranı manuelde sorabilir) eylemlet bölümünde gerekli eylemi tanımlayıp,varlık seçildi kuralına tanınlarsak eğer özel kısıtlamalardan hangi mahallede %10 indirim hangisinde limit olduğu popup yardımı ile uygulayabiliriz.
Çok komplex bi yapı bayilerden destek alabilirsiniz

Forumumuzda müşterinin restorana uzaklığına göre teslimat ücreti belirlemekle ilgili bir örnek mevcut. Bundan yola çıkarak belki elle tek tek mahalle belirmekten daha iyi bir çözüm üretilebilir.

Not: Bu eski bir tutorial olduğu için yok ama Google artık maps fonksiyonlarının çalışması için API Key kullanma şartı koşuyor. Denemek isteyen olursa örnek script içindeki API fonksiyonuna Google API Key’ini ekleyerek çalıştırabilir.

@Banned @Sezgin @emre çok teşekkürler.
Verdiğiniz bilgi ve ipuçlarına sakin kafayla bakacağım. Umarım yapabilirim ve benimde sizlere faydam olur.