Paket Servis Uygulaması Hk

SambaPOS un daha önceki sürümlerinde konfigürasyon görevlerin altında paket servis uygulamasını kurabiliyorduk artık göremiyoruz. Acaba kalırıldımı veya kısayoldan kurma yöntemi varmı? iyi çalışmalar

Selam, paket servis bulunan veritabanı paylaşabilirim.
Hatta elinde güzelce oluşturulmuş şablon olarak kullanılabilecek DB olanlar arkadaşlarla paslaşmak isterim.

Merhaba;
SambaPOS yapısı itibariyle Dünyanın en çok özelleştirilebilen POS programıdır.
SambaPOS kişiye göre işletmeye göre her bir amaç için farklı farklı özelleştirilmesi gereken bir yapısı var.

Bu şekilde, hazır Importların elden ele dolaşması ilk etapta zaman kazandırıcı gibi gözükse de aslında bu Importlar mantığı anlamadan kurulacağı için Müşterinin bir sonraki özel isteğinde içinden çıkılmaz bir hale geçmesini sağlayabilir.

Burada sizlere önerim son deree detaylı olan Dökümanlarımızdan kendi ihtiyaçlarınıza göre kendi Import dosyalarını oluşturmanız ve her yeni müşteride sıfır veritabanı ile işe başlamanızdır.

Aksi taktirde bir süre sonra bu DB lerin birinde yapılan bir hata veya gereksiz Eylem Kurallar bütün müşterilere zamanla yayılıyor ve sonrasında bir hatayı yada yanlış kullanımı tesbit etmek imkansız duruma geliyor.

Hem tavsiyem dem de ricamdır, hazır DB lerle Müşterinize kurulum yapman, Kendi Importlarınızı Döküman sitesinden oluşturun, (en azından dökümanlardan yaparken hangi Eylemi Hangi Kuralı yaptığınızı bilmiş olursunuz) ve her yeni müşteride bu Import dosyalarınızı kullanın.

Gelişmiş Paket Servis için döküman adresi : https://kb.sambapos.com/4-12-gelismis-paket-servis-uygulamasi-v5-2-3/

Teşekkür ederim bende de var ama müşterim su an sistemi kullanıyor sizin dediğiniz gibi yaparsam hareketler vs yeniden oluşturmam gerekecek. Yinede cok teşekkür ederim

Görüp denemek isterim. Bende paylaşabilirim isteyen olur ise

İşte bu gibi sebeplerden dolayı kendi Import dosyalarınız olmalı ve mevcut müşterilere bile yüklediğinizde kendi yaptığınız Eylem ve Kuralların nasıl çalışacağından emin olmalısınız.