Paket servis siparisleri ile ilgili

Slm paket servis satışı gerçekleştiğinde yazıcıdan önce sparis fişi çıkıyor sonrasında musteri ve urun bilgisi yazan fis çıkmasını istiyorum bu mümkün ola bilirmi acaba

Tabi mümkün bunu sadece paket servisinde istiyosunuz doğrumu anladım, salon servisinde buna ihtiyacınız yok?

Evet sadece paket servisinde olacak nasıl bir yol izliyoruz bunu yapabilmek icin

Paket servisi ayrı bir departmandamı kullanıyosunuz yoksa ayrı bir varlık ekranındamı?

Ayrı bir varlikta kullaniyorum

Merhabalar Aşağıda belirtiğim adımları yaptığınız durumda paket servise sipariş aldığınızda mutfak fişi
ile birlikte paket için belirlediğiniz yazdırma işlemininde otomatik olarak gerçekleştireceksiniz.

Paket Yaz adında bir yazdırma görevi oluşturuyoruz. Bu kısımda Adisyon tipini Paket Servis için kullandığımız adisyon tipini (Yıldız bırakma durumunuzda yeni acılan her adisyon dan sonra hesap fişi çıkaracaktır) seçip hangi yazıcımız dan ve hangi şablon ile çıkacağını seçip kaydet diyoruz.

Eylemler kısmına gelerek aşağıda belirttiğim şekilde bir yazdırma eylemi oluşturup Yazdırma Görevine ise oluşturduğunuz yazdırma görevini seçerek kaydet diyoruz.

Son olarak Kurallar kısmında Adisyon Kapanıyor Kuralını bularak Düzenle diyerek Eylem Seç kısmında Paket Yaz için daha önce hazırladığımız Eylemi Siparişleri Mutfağa Yaz eyleminin bir altına ekleyerek işlemi tamamlıyoruz.

1 Beğeni

Tsk ler verdiğiniz bilgi için veysel bey paketci atadiğım zaman adisyon fişi tekrar çıkıyor bunu nasıl iptal edebilirim

Son aşamadaki eylemi Adisyon kapanıyor Kuralı için değilde Belgeyi Kapat Kuralı için eklerseniz paketçiye atadığınızda yazdırmaz.

Bir üste anlatılan işlemlerde paketçiye atadığında yazdırmıyor fakat belgeyi kapat eylemine eklediğiniz durumda her adisyonun içine girip çıktığınızda yazdırma işlemi gerçekleştirecek. @eren bey muhtemelen paketçiye atama kuralının içine de yazdırma eylemini eklemişsiniz oradan kaldırdınız takdirde çıkarmayacaktır.

Paket servisinde siparişi aldığımız zaman müşterinin nakit yada kredi kartıyla ödeme yapacağını paket fisinde nasıl belirtme yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Adisyon etiketleri ile yapabilirsiniz
Ödeme şekli adında oluşturun
İlişkilerde nerede gönmesini istiyorsanız seçin
Yazıcı şablonuna {TICKET TAG:Ödeme Şekli} ekleyin