Paket Servis Kural Kısıtlamaları

@veysel bey

Mutfak ekranı ve paket servis ekranı ile ilgili bir problemi çözmeye çalışıyorum.
Paket servisten alınan sipariş, mutfak ekranından hazır konuma getirilmeden paketçi siparişi üzerine alamasın. (Paket Servis Stratus: Paket bekliyor - Paket hazır)

Yani Mutfak Durumu : Hazır olmadan paketçi siparişi üzerine alamasın.
kısıtlamalardan “{TICKET STATE:Mutfak Durumu} | Eşittir | Hazır” Tag kullanıyorum.
Ama hata var. Hazır olsa da olmasa da paketçi üzerine alamıyor.

Bu konuda çözüm öneriniz nedir?

Hazır olan siparişler için ayrı bir varlık ekranı kullansan olmazmı @Sezgin ?

@sezgin selamlar;

Anlattıklarını denemeden cevap vereceğin, bir üst leveldan.
@Banned nun da bahsettiği gibi Paketçiler için ayrı bir Varlık Ekranı tasarlamalı ve Paketçilerin şifreleri ile sadece o Varlık ekranının görüntülenmesini sağlamalısın.
Bu Varlık ekranında da istediğin durumdaki Siparişleri göstererek onların almasını salamalısın.

Sorunun ikinci paragrafından anlayamadığım (ve bu yüzden denemediğim) durum ise, Durumu ne olursa olsun üzerine alamıyor demişsin ya Onu biraz daha anlatır mısın?
Paketçiye nasıl teslim ediyorsunda edemiyorsun?

@mehmet bey

varlık ekranı olsa Statusu ne olacak ben onu anlayamadım.
Normalde her şey tıkırında ama Şöyle bir BAG var

Paketçi mutfaktan hazır konuma getirilmeden. Siparişi üzerine alırsa, Mutfakta sipariş askıda kalıyor.
Bunu engellemek için. Paketçiye sipariş atadığımız kurala kısıtlama koydum.
Yapmak istediğim şu, Paketçi mutfakta hazır olmayan siparişi üzerine alamasın.

Status Hazır olacak.
Benmi yanlış anlıyorum acaba, bilemedim şimdi :slight_smile:

:blush: olmaz abi
Bunu daha önce de konuştuk.
İstersen paket servis ve mutfak ekranını kurup deneyebilirsin
Eğer durumu hazır yaparsak Mutfaktan hazır konuma getirlen tüm siparişler paket servis ekranınanda olacaktır.
Masa sipaişleri dahil

Hazır dan kastım illa Hazır değil, yeni bir status tanımlayabilirsin anlamındaydı. Dur biraz kurcalayım bakayım.

abi bunu da incele

eğer bu sorunu çözersek

Gps ile paket servis elemanlarını map üzerinden takibini entegre etmeye çalışacağım.
Seninle de paylaşırım

@emre bey
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim

Sezgin bende galiba yanlış anlıyorum yada sen takıldın bir sabite orayı aşamıyorsun. Biraz açalım kafaları.
Öncelikle Mutfağın henüz Hazır işaretlemediği bir paketi Kurye alırsa zaten demekki Hazırmış ama mutfakdaki adam henüz işaretleyememiş. Bu durumda sende kurallarında Paketçi aldığında Mutfak Durumunu da değiştirerek önce otomatik olarak kural ile Mutfak Durumunu hazır edeceksin, sonra da kurye durumunu güncelleyeceksin.
Hatta bu durumları Mutfak Durumu, Paketçi Durumu diye 2 farklı duruma böldüysen zaten sorun yok, Kuryeye teslim ettiğin Kural içinde Mutfak Durumunu da değiştireceksin olacak bitecek.
@Banned nunda demek istediği anladığım kadarıyla buna benzer bir durumdu.

benim önceki postta önerdiğim farklı bir ekran ise, Hazır olmayanlar Kuryelerin kullanacağı ekranda gözükmesin dolayısıyla da üzerine bile alamasın seçeneğiydi.
Şimdi kafaları açtıysak biraz daha konuşabiliriz, Yada sen çoktan yaptın bile :slight_smile:

Hayır @mehmet hocam bende aynen sizin demek istediğinizi kastettim, Hazır olmayan ürün Kurye ekranında görünmeyeceği için üzerine de alamaz mantığı.