Otomatik gun basi

selamlar 3 adet terminalim var ve 3 ude ana bilgisayara bagli bunlarin otomatik olarak gun basi ve gun sonu yapmalarini istiyorum bunu nasil yapabilirim mesela sabah saat 8 de gun basi otomatik olarak acilacak ve gece saat 3 te otomatik olarak kapanacak bunu yapmanin bir yolu varmi sambapos v5,74 kullaniyorum tesekkurler

Merhaba,

Otomatik olarak gün sonu ve gün başı yaptırmanız mümkün. Bu özelliği aşağıda belirttiğim sebeplerden dolayı tavsiye etmiyoruz.

Gün Sonu işlemini otomatik yaptırma senaryosunda aşağıdaki gibi gözden kaçabilecek durumlara dikkat etmek gerekecektir;

Otomatik Gün Sonu işlemi için belirlenen saatte;

• Bilgisayarın/SambaPOS un açık olmaması - elektrik kesinti yaşanması.

• SambaPOS’da ödemesi alınmamış bir adisyon bulunması.

Bu durumları göze alıp sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız aşağıda belirttiğim adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ayarları Gün Sonu yapılıyken tanımlamanız gerekir. Yapmadan önce mutlaka veritabanı yedeği alınız.

Ana Menü > Yönetim > Program Ayarları > Bakım > Virtual Workperiods seçeneğine tıklayın.

Görselde belirttiğim şekilde ayarlamanız durumda gece 03:00 da gün sonu yaparak otomatik olarak tekrar 03:00 da gün başı yapacaktır.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.