Open Edge ile SambaPOS’da Masa başında ödeme alma

Merhabalar,

@Mehmet hocam, video yu izledim cok hos gercekten.

KAfama takilan 1-2 soru var.

1. Almanya pazari icinde buna benzer bir sey olacak mi?
  2. Bir masada 3 SPLIT ödeme (alman usulu ödeme alma) oldugunda, farkli sekilde (Mesela Advanced Split de oldugu gibi) hesap yazdirabilicek miyiz?
    2a. Mesela masada 3 kisi oturuyorsa, 1. sahis dediki, ben hesabimi Kredikartiylay ödicem, 2 euroda bahsis vericem…Dgieri dediki ben hesabimi EC Kartiyla ödiyecem ve 1 euro bahsis vericem…Bütün bunlar farkli farkli fatura olarak yazdirilabilecek mi?

Detayli bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

Tesekkürler
Erkan Kaplan

Erkan bey öncelikle bu tip Ödeme Entegrasyonları bizim 2010 yılında işe başlarken koyduğumuz en önemli hedeflerden birisiydi.
Pazar ABD ve UK için bile yeni şekilleniyor. Dolayısıyla pazar ihtiyaçlarına göre olabildiğince yaygınlaştırarak çok sayıda ülkede var olmayı planlıyoruz.
Burada önemli olan konu, ödeme işleri her ülkede farklı regülasyonlara sahip, Bu regülasyonları aştığımız her ülkede bu gibi benzer işleri sırasıyla yapacağız.

Bu demosu yapılan app sadece ödeme almak için, videoda göstermeye fırsat olmadı ama Alman usülü ödeme de alayor tabilki, sol üst köşede bulunan hamburger menüden ürünler ve cihazlar seçeneği açılıyor oradan ürünleri seçerek ödeme alınabiliyor. Bunların yazdırılması ile ilgil bu app de bir özellik eklemedik, ama ihtiyaç duyarsak ekleyebiliriz.
ABD pazarı için gerek yoktu. Zaten tüm iş bitmiş sadece kartın çekimine sıra gelmiş bir işleyiş vardı.

Fatura yazdırma operasyonu ise zaten ödeme ile alakalı, ödemesini aldıktan sonra neyi ödediğine göre Belge düzenlenmesinin önünde bir engel yok.

Merhaba,

Mehmet Bey videoda ki tablet uygulamasını indirip deneme şansımız var mı? Ödeme alamasak da işimize yarar gibi görünüyor.

evet deneme sansımız var mı ?

Uygulama Android Store da yayınlandı. Ancak sadece ABD pazarı için açmış olabiliriz. Onu kontrol edelim.
Yanlız sizinde dediğinizi gibi Ödeme alamazsınız. Tek tip Cihaz ile Bluetooth üzerinden çalışacak şekilde yapıldı.

Bu arada mobile client yeni sürümü ile birlikte tahsilat ekranı da geliyor. Yetki verdiğiniz personeller Mobile Client üstünden tahsilat alabilecekler. Test aşamasında Ağustos ayı içinde Google Play den güncelleme ile sizlere ulaştırılacak.