Müşteri ekstresini pdf veya excel olarak almak istiyorum

Arkadaşlar; iyi akşamlar.
Benim restoranımda müşteri cari hesabı kullanıyorum. Müşterilerim aylık ödeme yapıyorlar. Ay sonunda ekstre istiyorlar. Onlara mail ile göndermem gerekiyor. Sistemde Müşteri hesap detaylarını ancak kağıda alabiliyorum. bu hesap detayını digital ortama alabilirmiyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alabilirsin .xps gibi
Bunları daha sonra 3. Parti yazılımlarla excel veya başka formatlara aktarabilirsin

Sezgin bey
o ekrandan .xps formatını nasıl alacağım. Yaz komutu var. kağıda yazıyor.

Bu ekstreyi raporlarda alabilirsek ekrana verebiliriz. Müşteri hesap detayı raporunu nasıl yapacağız.

Yönetim gir
Raporlar bölümünde Dışa veri aktarımları var
İstediğin raporu kopyala buraya
İşini görür

evet raporlarda var. Ama raporlarda müşteri hesap detayı raporu yok. Sezgin bey onun için alamıyorum.

Müşteri Borç Alacak raporu için ve farklı format ta kayıt edebilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

➤ Ana Menü > Yönetim > Raporlar > Raporlar > Rapor Ekle

Adı kısmına; Müşteri Borç Alacak

Sayfa Yüksekliği; 500

Rapor Modülünde Görüntüle kısmını işaretleyelim

Şablon Kısmına;
[#Borçlu ve Alacaklı Hesaplar:5,3,4,2]
>Adı|Telefon|Adres|Bakiye
{REPORT ENTITY DETAILS:E.Name,EC.Telefon,EC.Adres,E.Balance.sum.desc:(ET=Müşteriler) && E.AccountId>0:::$4!=0}
>Toplam|||{REPORT ENTITY DETAILS:E.Balance.sum:(ET=Müşteriler)}

1 Beğeni

Veysel bey çok teşekkür ederim. Sorunu çözülmüş oldu.

Veysel kardeşim bu hesapları hareketleriyle beraber raporlayabilirmiyiz ?

Veysel bey
bu rapor borçlular listesi olarak var. Ama tüm müşterilerin borçlarını listeliyor bende. Ben tek müşterinin hesap detaylarını almak istiyorum. her müşteriye kendisinin hesap hesap ekstresini göndermem gerek.