Müşteri düzenle butonu

Oraya müşteri düzenleme eklemek imkansız mı hocam @YILDIZHANPOS @TeknoHizmet

Sadece adresimi olacak

Yani sadece şu düzenleme ekranına gelicem adres2 adres3 ve adres4 görüntüdeki gibi düzenleme yapıcam

Bunu tek adres için yapabiliyorum ama 3 adres için bakmam lazım gece bakacağım neler yapabiliriz

Bu işlem için birincil bölümü Adı yada telefon olması gerekli Birincil bölüm adres olursa sağlıksız çalışır

Adı kaldırdım geri ekleyemiyorum nasıl yapabiliriz hocam tekrardan

Varlıklar>Varlık Tipleri> Müşteriler bölümünde birinci bölüm Adı olacak Özel alanlar sekmesinde ise
Telefon
Adres
Olacak

verdiğim modülde düzenleme var sen varlık tipini baştan gözden geçir

Merhaba Özgür Bey sizin için bir yapı hazırladım

Ayarlar > Varitabanı Araçları > Araçlar > Dosyadan al seçeneği ile import edebilirsiniz zipten çıkartmayı unutmayın müşteri birinci bölümü Adı olarak kullanacağınızı varsayıp hazırladım

1 Beğeni

Hamdi bey merhaba,
Elinize sağlık, iyi güzel ama yapılan değişikliği adisyona uygulamak lazım, bu şekilde pek bir anlamı yok gibi.

Neden Uygulamıyor mu ?

Ben test ettim uyguluyor

Pardon anlatamadım sanırım. Mesela Adres 3 için değişiklik yapıldı ve Adres 3 ün seçilmesi gerekiyor, bu nasıl olacak ?

Onu ilyasın modülünden seçecek

Ben eklenti hazırladım sadece Hani özel istek olursa kapat’a yada hesap yaza basınca adres seçtiririm veya düzenleme yaptı tamama bastı gene seçtiririm onlar sorun değil istek olsun yeter

Tamam da, İlyas beyin anlatımında

Bu özellik zaten var, neden ayrıca bu işlemi istedi ki arkadaşımız ?

Bilmiyorum gerek duydu demekki

1 Beğeni

Varlık tipini yanlış kullanmış. Benzersiz alanı adres olarak kullanmış. Yani müşteri telefon no yada adı baz alarak değilde adresi baz olarak kaydedilmiş. Bu nedenle müşteri adresini değiştirmek demek varlık adını değiştirmek demek. Bunun içinde müşteri değiştir tıklayıp ordan müşteri düzenle demesi gerekiyor.

Ama son derece yanlış bir kullanım olmuş. Müşterileri telefon no ile kaydedip adresleri özel alan olarak eklemesi doğru bir kullanım olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum birinci bölüm Telefon olmalı bunu id olarak Algılaması için Adı da olabilir ama Telefon olmalı

Şahsen ben Telefon - Adı olarak kullanıyorum. Müşteriden isim alırlarsa yazıyorlar almazlarsa sadece telefon. Adı için ayrıca bir özel alan açmıyorum.