"Müşteri Ara" Ekranı Kilitlenme problemi

İyi Günler dilerim,

Müşteri Ara ekranı üzerinde caller id cihaz kullanıyorum ve siparişlerin görüntülendiği bir paket servis varlık ekranı oluşturdum. Diğer oluşturduğum varlık ekranlarıyla beraber yaklaşık 2 yıldır restoranımızda çok iyi ve akıcı işleyen sistemimizde şu an itibariyle şöyle bir sorun oluştu: Müşteri ara butonuna tıkladığımızda yaklaşık 10-15 sn kadar bekliyor. Bu da işleyişimize büyük sıkıntı yaratmaktadır. Dolayısıyla telefon çalıp popup a tıkladığımızda yaklaşık 20 30 saniyelere varan bazen programın çalışmasını durdurabilen bir kitlemeye dönüştü. Sistemimiz, bağlı çalışan tabletlerden diğer tüm operasyonlara kadar sorunsuz çalışmasına rağmen bu problemi halletmeye muvaffak olamadım. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Hangi versiyon kullanıyorsunuz.
Db yedekleyip, sıfır kurulum yapın. Aynı hatayı alacak mısınız? Kontrol edin.
Konfigürasyonlar ile ilgili de olabilir.

Kullandığım versiyon v5
Sıfır kurulumdan kastınız nedir acaba?

5.2.20 versiyon diye tahmin ediyorum.
Yeniden tertemiz bir kurulum yapıp denemek gerekli donanımsal mı diye
Yedek almayı unutmayın

donanım kaynaklığı olmadığını düşünecek olursak farklı önerileriniz var mı?

Levent bey ,
C:\Users\Veysel SAVAŞ\Documents\SambaPOS5\Layout klasörünün yedeğini alıp masa üstüne daha sonra bu klasörün içindekileri silerek Paket Servis varlık ekranında ayarları tekrar yaparak kontrol eder misiniz donanım kaynaklı bir durum değil ise muhtemelen sorununuz çözülecektir.

hemen deneyip bilgi veriyorum.

Veysel Bey,
söylediğiniz gibi denedim olmadı fakat bir de müşteri ara varlık ekranını kaldırıp yeni isimde bir varlık ekranı oluşturdum. widget olarak entity search ekledim, hızlı bir şekilde çalışıyor ve caller id test edip popup a tıkladığımda hızlı bir şekilde yeni oluşturduğum varlık ekranına gidiyor. Detaylı test yapıp tekrar yazacağım.

Sorunu Müşteri Ara ekranını silip yeni bir varlık ekranı oluşturup çözmüş bulunmaktayım. Desteğiniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni