Müşteri Alacak Hesapları Detay görünümde Kdv li gösterim ve Fatura Yazma

Merhaba,
İşletmemiz de kullnamak için test aşamasında denemekteyim. Temel ayarlamaları sorunsuz ve tabiki de buradaki dökümanların ve soru-cevapların yardımı ile aştım.
Şu an beni zorlayan kısımdayım…
Bu konuda nasıl yapabilirim fikirlerine ihtiyaç duydum. Şöyleki:
Müşteri Alacak Hesaplarında 1-2 haftalık biriken alacak detaylarını müşteri bazında seçip görebiliyoruz. Müşterimize dönem sonunda toplu ödeme yapması için Fatura göndermemiz gerekiyor. Ancak her adisyon için detaya girmeden Kdv ayrımını yada ürün Gruplarının toplam değerini göremiyoruz. Bu nedenle her adisyonu tek tek açıp, her ürün grubunu ve kdv grubunu manuel hesaplayıp elle fatura düzenlemek gerekecek.
Adisyon bazında oluşturduğumuz ürün grubu görünümlü ve kdv grubu görünümlü çıktıyı alacak bakiye toplamı olarak müşteri alacak hesapların da da tek tek detaya girmeden nasıl gösterbilirz?
Yada rapor oluşturarak tek müşteri bazında rapor düzenlemek ve göstermek, sonra da fatura olarak yazdırmayı yapabilirmiyiz.

Teşekkürler.

https://kb.sambapos.com/4-17-detayli-musteri-hesap-dokumu-nasil-yazdirilir/ bu dökümanda anlatılan Rapor SambaPOS’a gömülü hazır bir rapordur.

Bu rapor ile üstte Adisyon Listesi, altında da adisyon adisyon tek tek müşterinin tüm detaylı adisyonları dökülür, sizin isteğiniz bunun KDV grubu bazında gruplandırılması doğru mu?
Bu uygulamayı yaparak deneyebilir misiniz? Raporlarmalar işinize ne kadar yarayacak, nereleri eksik kalacak, Ona göre onun üzerinden devam edelim.

Mehmet Bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim.
Bu bahsettiğiniz raporu alabiliyorum. Ancak burada adisyon içeriğinin tek tek yazılmasından ziyade daha çok sizin de dediğiniz gibi KDV grup bazında yazılması ve sonraki adımda bunun fatura çıktısı olarak yazdırabilmek benim düşündüğüm.
Normal de tek bir adisyonu Fatura Yazdır butonu ekleyip yazdırabildiğimiz gibi hesap içinde olan birden fazla sayıdaki adisyonların toplamını Fatura olarak yazdırmak şeklinde de olabilir.
Bu şekilde yazdırmak fatura eki olarak da müşteriye hesap detayı sunmak açısından gayet güzel oldu aslında. Sadece bir tek adisyon toplam tutarı eksik kalmış.

Hesap hareketi şablonu nu nasıl düzenleyebiliriz.?

Yukarıda da anlattığım gibi bu rapor sisteme gömülü dahili bir rapordur. Geliştirilmesi için ilgili departmana bilgi verdim ilerleyen versiyonlarda bu raporla ilgili güncelleme olduğunda buradan duyuracağım.

1 Beğeni