Mobil Client Otomasyon Tuşları

Sambapos v5 de hazırladığım otomasyon komutu tuşlarını mobil client ekranına çıkaramıyorum ancak hesap yaz tuşunun altında toplanıyor, clientlerde ürün iadesini nasıl aktif edebilirim

Merhaba,

SambaPOS’ta eklemiş olduğunuz otomasyon komutları Mobile Client’te gözükmez.Ürün iade işlemi de şu şekilde olur.Sipariş girilmiş fakat daha gönderilmemişse iptal edeceğiniz ürünün üzerine tıklayın ve açılan listeden iptali seçin ürün listeden kalkacaktır.

Peki emre bey biz v5 ile birlikte 4 adet mobil client aldık mobil clientlere iade işlemi vermek istiyoruz aynı zamanda masaların durumlarını yenileme yapmadan görmek istiyoruz clientlerle ilgili geliştirme çalışmanız varmı bizi aydınlatırmısınız?

Merhabalar Yakup bey,
Mobile Client oto yenileme şuan için planlarımızın içerisinde yok.
Nedeni ise restoranların ağını müşteriler ve personeller dahil olmak üzere çok sık kullanılıyor olunması,
Mobile Client ağda sürekli sorgu yaptığında doğal olarak bir yavaşlık oluyor böyle bir durum ile karşılaşmamak için manuel yenileme seçeneğinin kalmasını daha mantıklı bulduk.

İade ve İkram butonu planlanmış ve üzerinde çalışılmaktadır, Kısa süre içerisinde yeni versiyonlarda yayınlanacaktır.

Raporları otomasyon komutu ile ana ekrana masıl bağlayabilirim?

Merhaba,

Örnek olarak Gün sonu raporunu Navigasyon ekranında sabitleyerek yazdırma işlemi ile ilgili görselleri aşağıda paylaşıyorum…

1.Adım

Otomasyon Komutu oluşturma

2.Adım

Eylem Oluşturma

3.Adım

Kural oluşturma

İşlem sonunda Navigasyon Ekranındaki Gün Sonu Raporu butonuna tıkladığınızda Eylem de belirlemiş olduğunuz yazıcıdan çıktısını verecektir.

Cevp için teşekkür ederim ama ben bu otomasyon komutunu ana ekranıma bağladım raporlara direk gitmek istedi https://youtu.be/S633E2tiFRE bideoda göraceksiniz

Yaptığım adımlar bınlar

Merhaba,

Raporlar modülü görüntülemek için yapılması gerekenlerin görsellerini aşağıda paylaşıyorum.

1.Adım

Eylem oluşturma

2.Adım

Kural oluşturma

3.Adım

Varlık Ekranına otomasyon komut butonu ekleme

İşlem sonunda raporlar ekranı sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Çok teşekkür ederim ben eylemlerde varlık ekranı seçtiğim için bu hatayı alıyordum. şimdi güzel çalışıyor