Mobil client hakkında

kolay gelsin öncelikle elinize sağlık v5 de v2 v3 kadar zamanının ve çağının çok çok üzerinde olmuş işletmemize sambaposv5 ve 4 adet mobil client lisansı aldık kurulumunuda kendimiz yapıyoruz inanın balık tutmak gibi bişey oldu artık bizim için hem işletmemizi teknolojiye ayak uyduruyoruz hemde işimize koşa koşa gidiyoruz emeği geçenlerin eline sağlık. Sorum yada sorunum şu mobil client de menü özelleştirme yapabiliyormuyuz? Yani yemek isimlerin renklerini yada sütun boyutlarını değiştirebiliyormuyuz? Heryere baktım ama bununla ilgili döküman yada soru bulamadım. Bir ikincisi ise oluşturduğum varlık ekranlarında (BAHÇE,SALON 1, SALON 2, ANA SALON,) bahçe ekranında bir varlığa girdiğimde sparişi yazıp kapat diyorum beni ANA SALON EKRANINDA BİR MASAYA ATIYO, clientde hangi ekrana girip varlığa birşey yazsam kapatınca başka bir ekrana geçiyo, işletmemiz çok merkezi bir yerde, öğle servisi banka görevlileri, memurlar 30 dakikada yemeklerini yemeliler onun için hız bizim herşeyimiz, şimdiden teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum…

1 Beğeni

Yakup bey;
Menü butonlarına renk verebiliyorsunuz.SambaPOS da ayarladığınız renk şemaları Mobile Client da da aynen geçerli oluyor. Ama ebat konusu şu anda sabit. Otomatik olarak oluşturuluyor.
Herhangi bir varlık ekranında bir varlığa sipariş girip kapattığınızda son kaldığınız varlık ekranına geri döner.
Mobile Client sürümünüzü öğrenebilirmiyim ? Bir de mümkünse bunu videoya çekip gönderebilirmisiniz?

1 Beğeni

Buraya video yükleyemiyorum 05070972487 vehbi bey beni bu numaradan ararmısınızmobil client versiyon 2.0.35

Merhabalar,
Youtube vb. siteler üzerinden video yükleyerek linki buradan paylaşabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Yakup bey, Mobil cihazınızda ayarlar kısmında Masa Varlık tipi Sadece Masalar mı seçili ?

müşteriler ve masalar seçili durumda veysel bey

Sadece Masalar yapıp kayıt edip güncelle diyerek denermisiniz.

Yine aynı veyselbey varlık ekranı oluşturmada bir hata yapmış olabilirmiyim

Varlık Ekranı oluşturmada yapacağınız bir hata buna sebep olmaz. Veysel beyin bahsettiği gibi Masalar Varlık Tipi için sadece Masaları seçtikten sonra Mesaj Sunucunuzu yeniden başlatmalı ve sonrasında da Android Client den Güncelle yapmalısınız.
Ancak bu şekilde verileri güncelleyebilir.

Teşekkür ederim mehmet bey ve veysel bey aynen söylediğiniz gibi yaptım ve client varlık ekranlarım tam istediğim gibi oldu