Mesaj Server'ı çalışmayı durduruyor

Arkadaşlar selam kolay gelsin, Sistemim oturdu Sambapostan gayet memnun şekilde ilerliyoruz şuan bir problemimiz var, Yemeksepetine düşen siparişlerim günde 1 yada 2 kez düşmüyor ana sunucudan Sambaposmessaging server’ı yeniden başlatınca hepsi otomatik onaylanıp düşmeye başlıyor, ara sıra kendini durduruyor galiba yada çakışıyor ama sebebini bulamadım, şu sorunu da halledersem sıkıntımız kalmayacak, yardımınıza ihtiyacım var, Yemeksepeti siparişiniz onaylanmadı hatası alıyorum arayıp söylüyorlar ancak öyle farkına varıyoruz

Merhaba,

Anladığım kadarı mesaj sunucunuz ara ara duruyor ve restart ettiğinde kendine geliyor windows günlüğünden mesaj sunucunuzun durma sebebini kontrol edebilirsiniz.

Aşağıda linkini paylaştığım konuda size yararlı olabilir incelemenizi tavsiye ederim.

https://destek.sambapos.com/t/message-server-hatalari/1493/11

Link bayiler için galiba

linki açamıyorum dosyanın farklı linki var mı

• Windows servislerini acin: (services.msc)
  • Samba Message Servisi bulun, sag tiklayin ve Özellikler secin

• Resimdeki sekmeye gelin
    First Failere = Servisi Tekrar Baslat yapin
    Second Failere = Servisi Tekrar Baslat yapin
    Subsequent failures = Servisi Tekrar Baslat yapin

Reset fail count after = 99
Restart service after = 0 (BURASI ÖNEMLI; SIFIR secilmek zorunda)

Bu ayarlari yaptiktan sonra Samba Services dursa bile kendiliginden aninda Restart edecektir. Artik kimse kolay kolay durduramaz, dursa bile (kill de dahil) kendiliginden restart eder…

5 Beğeni

Selamlar tekrardan Bunu yaptım ilk gün çalıştı ama sonraları yeniden durmaya başladı, şuan yeniden başlatmıyor ben yeniden başlat diyene dek