Masa durumunun anlık görünmemesi

Merhaba,

Bir restaurantta masa durumunun anlık görünmesinde sorun yaşıyorum, Şöyle : Kasiyer konumda olan iki bilgisayardan masa açtığında(adisyon) anlık olarak birbirlerinin işlemlerini sekme değiştirmeden görebiliyorlar. Örnek Masa 1 açıldı. Diğer bilgisayarda bu turuncu oluyor.

Aynı işlemi mobil clientlerden veya 3. kasiyer PC-den açtığımda diğer iki bilgisayarın açılan masaları görmesi için sekme yenilemesi yapması gerekiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Teşekkürler,

Message server da problem var.

Güvenik duvarı
Virüs programları vs gibi etkenlerde olabilir.

@isa program açıkken sol alt köşede mesaj sunucusu ile ilgili yazan uyarı nedir?

İsabey masa durumu anlık görünmemesine çözüm bulabildinizmi aynı sorunu bende yaşıyorum

Merhabalar anladığım kadarı ile mesaj sunucu problemi yaşıyorsunuz bununla ilgili aşağıda paylaştığım linkte dökümanı mevcut.
SambaPOS Mesaj Sunucu Nedir? Nasıl Kurulur?
Bu ayarları yaptıktan sonra terminal makinada
SambaPOS > Ana Menü > Yönetim > Yerel Ayarlar > içerisinde bulunan Mesaj Sunucusu kısmına gelip,
Mesaj Sunucusu Adı; http://(Sunucu Bilgisayar İsmi)
Mesaj Sunucusu Port Kısmı; 9000
Başlangıçta İstemciyi Başlat işaretleyerek kaydet diyoruz

Veysel dediklerinizi aynen uyguladım ama ana bilgisayardan yazdığım ürünler mobil client de varlık durumunu güncellemiyor samsung tablet kullanıyorum yenilemek zorunda kalıyorum her defasında

Veysel bey yazıcaktım çok özürdileri

Yakup bey, Sunucu olan bilgisayarınıza anydesk indirip özel mesajdan bağlantı bilgilerinizi gönderirseniz kontrol beraber kontrol edelim.

Bağlantıyı yazdım veysel bey msjı aldımız mı

@veysel bey, Sorunu çözdüğünüz de çözümünü buraya da yazabilir misiniz? Teşekkürler.

İsabey sorunu çözemedik bununla ilgili yazılımcı arkadaşlar çalışıyorlarmış client arkaplanda yenileme yapmadığı için ( muhakkak bunun daha iyi bir teknolojik açıklaması vardır ) masa varlık durumu değişmiyormuş yenileme yapmak zorundayız. Ben sadece kurulumda hata yaptım diye düşündüm hep. Ama yapmamışım.

1 Beğeni

İlk kuruyemişçi kurulumumu yaptım.
Suan tek sıkıntım ekran yenilemeleri. Terazi adisyonu kapatınca kasa göremiyor. MEsaj sunucusu bağlı görünüyor. Firewall ayarlarınıda iki taraflı yaptım.

Sistemi komple kapatıp açmak gerekliymişşşşşş:))) Şuan gayet iyi.

1 Beğeni