Masa butonlarinda, masaya satisi yapilan ve barcode sabit olan bir ürünün satis adetini gösterme olayi

Merhabalar,

systemi kasmasi veya CPU/GPU yu yormasi ikinci planda olmak üzere kisaca cözüm arayisimdaki senaryo söyle:

Herhangi bir masaya 3 tane menü_1 satildi diyelim. (Bu ürününü belirli birde Barcode’si mevcut.) Bu 3 adet menüyü masa butonlarinda nasil gösterebilirim?

Örnek, elimle cizdigim bir resim asagidaki resimdeki gibi;

Sadece Adet olarak gösterse de olur. Illaki menünün ismi yazmasi sart degil. Amacim sadece ADET SAYISINI göstermek.

Her türlü fikir ve yardim icin simdiden tesekkürler.

E. Kaplan

image

Biraz yaklastim gibi ama DOUBLE bir deger istemiyorum. Bunu nasil INTEGER olarak alabilirim?

1,00 yerine 1 seklinde

Dinner ürünü icin kullandigim syntax asagidaki sekilde:

<background {CALL:kellnerFarben.getColor(‘{REPORT TICKET DETAILS:T.User:(TEN.Tische=$1) and ‘RemainingAmount > 0’:-}’)}><size 100>$1

<size 50>{REPORT TICKET DETAILS:T.User:(TEN.Tische=$1) and ‘RemainingAmount > 0’:-}

<size 50>{REPORT ORDER DETAILS:’ *‘+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc:(ODI=True) AND O.MenuItemName=“Dinner” and O.PortionName=“Normal” AND (TEN.Tische=$1): Dinner {0} {1} } {REPORT ORDER DETAILS:’ *‘+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc:(ODI=True) AND O.MenuItemName=“Dinner” and O.PortionName=“Kind” AND (TEN.Tische=$1)} {REPORT ORDER DETAILS:’ *'+[O.PortionName],O.Quantity.Sum.desc:(ODI=True) AND O.MenuItemName=“Dinner” and O.PortionName=“Kleinkind” AND (TEN.Tische=$1)}

@veysel
@Mehmet
@Vehbi

Erkan bey merhaba.

1. Sadece 3.00 yerine 3 görmek istiyorsunuz doğru mu anlamışız?
  2. REPORT ORDER DETAILS normalde zaten otomatik yuvarlar ve direk adet gösterir. 3 gibi 5 gibi.
  3. Tüm tagleriniz Almanca olduğundan test edemiyoruz. Emre beye yukarıdaki örneği yaptığınız DB yi gönderebilirseniz, Gösterim formatı ile ilgili alanı düzenleyerek size bilgi verecek.

Bu ve tüm sayı gösterim formatlandırmaları Report tagleri ile kullanabiliriz.

(Emre bey sizden DB bekliyor)

Merhaba,

Dediğiniz işlemi denedim ve mehmet beyinde dediği gibi tek hane olarak gösteriyor göreselide aşağıda paylaşıyorum.Sizdeki olan sorunu bulmak için DB yedeğinizi gönderirseniz kontrol etmek isterim.

@EmrBkts
@mehmet

Hocam naptiniz kontrol ettiniz mi?
DB Yi gondermistim. Bir sonuc cikti Mi

Tesekkurler

Merhaba Erkan Bey,

İncelemem devam ediyor bu gün bilgi vereceğim.