Masa butonlarinda belirli ürün adetlerini göstermek

Merhabalar,

masa butonlarim suanda söyle gözüküyor:

Masa butonlarinda gösterdigim kriterler söyle;

• Fiyat
  • Zaman
  • Girilen person sayisi
  • Masayi acan garson ismi

Bu islem icin kullandigim masa durum komutuda söyle;

<bold>$1</bold><size 28><br/>
€ {REPORT TICKET DETAILS:T.RemainingAmount:(TEN.Tisch=$1) and 'RemainingAmount>0':-}
⏱{ENTITY STATE MINUTES BY NAME:Tische.$1:Status} 👤{REPORT TICKET DETAILS:TT.Personenanzahl:(TEN.Tisch=$1) and 'RemainingAmount>0':-}
👤{REPORT TICKET DETAILS:T.User:(TEN.Tische=$1) and 'RemainingAmount > 0':-}
</size>

Yapmak istedigim senaryo ise söyle:

Ürünlerimde 5 adet menü var(sabah, öglen, aksam, hafta sonu, vb düsünebilirsiniz) Bu ürünlerin barcode olarak numaralari var. Örn.:

• 901 Sabah Menüsü
  • 902 Sabah Menüsü (Cocuk)
  • 904 Öglen Menüsü
  • 905 Öglen Menüsü (Cocuk)
  • 907 Aksam Menüsü
  • 908 Aksam Menüsü (Cocuk)

Mesela diyelim öglen menüsünde (masa 21) asagidakiler secildi;

• 3x 904
  • 1x 905

yani 3 adet büyük ve 1 adet cocuk olarak secildi.

Masa butonunda 21 (3,1) seklinde bu siparisleri nasil gösterebilirim?

Tesekkürler
E. Kaplan

Erkan bey,
Bunu teknik olarak yapabilirsiniz, ama YAPMAMALISINIZ:
Her Mesaj Sunucu isteği geldiğinde 212 tane masanın her birini yeniden çizmeye çalışacak olması bu sistemi kullanılmaz hale getirir.

İsteğinizi anlıyorum, tek bir ekranda masaların bile içine girilmeden ne var ne yok görülsün istiyorsunuz ama gerçek hayatta kullanılabilecek bir istek değil bu.
Kutuların içinde ürünlerin olduğu kimisinde 3 tane kimisine de 10 satırın olduğu bir de tek ekranda 200 küsür masanın olduğu bir yapı için kesinlikle kullanışsız bir iş yapmış olursunuz.

SambaPOS’u her türlü Ekran çözünürlüğünde kullanabilmeniz için ekranları başka programlar gibi sapıtmadan kullanışlı halde olsunlar diye bir çok mühendislik yapıldı. Bunlar birisi de WPF dir.
WPF bu gibi ekran boyamaları için (evet bu iş bir ekran boyamadır) Grafik İşlemciyi kullanır. GPU.
Kullandığımız AllinOne bilgisayarlar dokunmatik bilgisayarlarda, GPU konusunda fakirdir. OnBoard Intel GPU lar bu gibi bir SQL sorgusundan sonra ekranı teker teker boyarken çok yavaşlar.

Ha illa koyacağım benim sitemim yavaşlamaz kullanıcılarımda 200 tane kutunun içinde doğru masayı görür diyorsanız, REPORT ORDER DETAILS tag ini kullanacaksınız.

@mehmet evet haklisiniz, cok masali restaurantlarda o kadar masanin görünümü + her görünüm icin yapilacak sorgulamalar felan PC yi yorabilir. Ve sürekli oldugu zamanlarda cok takinti yapabilir.

Fakat kullanacagimiz PC (suanda ki) HP TouchScreen i7 , SSD ve 8GB RAM olan bir PC.
Ben sadece YAPILABILIRLIGINI ögrenmek istiyorum. Haaa baktik gercek ortamda PC yi gercekten yavaslatiyor, o zaman bu özellikleri kapatabilirim. Benimkisi sadece o NASIL oluyor sorusunun cevabini bulmak :slight_smile: Eger bunu gösterebilirseniz, kullanabilirligi artik müsterinin kullanacagi PC ye bagimli kalsin. Ki oda bizim sorunumuz degil :slight_smile: Eger gercekten bu informasyonlari istiyorsa, ozaman bir tane HP Server kurup koyariz :slight_smile:

bu bilgileri ben kendi demo laptop’umda topluyorum…Müsteriye “bak bak bunuda yapiyor” demek icin. Eger müsteri isterse, tavsiye edecegim Hardware de ona göre degisik olacak.