Kurye Siparişine Nakit İlave Etme Hk

Merhabalar, kurye arkadaşlara paket servis sırasından birden fazla nakit sipariş teslim ediyoruz. Örneğin; Müşteri seçimi yaptık ürünleri okuttuk siparişin toplamı 110 TL tuttu. Siparişi kuryeye atadık. Müşteri 200 TL üzeri diye not iletti, kuryeye para üstü için 90 TL nakit teslim ettik. Fakat adisyon kısmına bu 90 TL nakiti nasil ekleyebilirim. Siparişin tutarı 110 tl fakat kurye 200 tl getirecek. Kuryeye siparişle birlikte verilen nakit parayı adisyonda göstermek istiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Çok teşekkürler

Bunun için adisyona tutar eklemenize gerek yok. Ödeme Şekli diye bir ticket tag kullanıyorsunuzdur büyük ihtimal. Paketçi pos götürmesi gerektiğinde buradan kredi kartı seçiliyor genelde. Oraya 200 TL üzeri 100 TL üzeri gibi taglar ekleyin. Bu tagı adisyonda yazdırın. 200 tl üzereri notunu gördüğünüzde paketçiden 200 tl alırsınız.

Ama yok ben illa bu şekil yapmak istiyorum derseniz de bir hesaplama şablonu yapabilirsiniz. Yuvarlama işleminin tersi yukarı yuvarla yapacaksınız. Ancak burda şöyle bir durum var 200 tl ye yuvarlanması için gereken tutarı kendiniz hesaplayacaksınız. Bu tutarı yazıp yukarı yuvarla diyeceksiniz.
Bu miktar adisyonda görünecek. Tabi ödeme almadan öncede bu yukarı yuvarlamayı kaldırmalısınız.

200 tl yi elle hesaplamak zor geldiyse bunun içinde 200tl ye yuvarla diye bir buton yapılabilir. Yada tutara yuvarla diyerek ekrana çıkacak bir bölüme yuvarlanacak tutarı yazarsınız otomatik hesaplatıp yukarı yuvarlayabilirsiniz. Ancak bunları yapabilecek seviyede bilginiz olup olmadığından emin değilim.

Yada paketçiler için bir modül yapabilirsiniz. Paketçinin gittiği tüm siparişler birikir gün sonunda paketçiden toplu ve tek seferde ödeme alırsınız bu sayede sürekli paketçi parası takip etmek zorunda kalmazsınız. Bunun içinde bir bayiden destek almanızı tavsiye ederim.

Ancak ilk bahsettiğim yöntem sizin için kolay ve hızlı bir yol olacaktır.

Merhabalar, Bu şekilde denedim, 1 fotoğraftaki gibi çıkıyor. Paket servis takip bölümünde ise bu ticket tag görünmüyor, adisyon detayına batığımız zaman alt kısımda görebiliyoruz. Bizim istediğimiz ise 2. fotoğraftaki gibi, bunu nasıl düzenleyebilirim?

Teşekkürler

Ticket listerda istediğiniz yerde istediğiniz bilgiyi görebilirsiniz ancak eklemeniz gerekir. Bu bilgiyide görmek istiyorsanı ticket listerde görmek istediğiniz yere {TICKET TAG:Ödeme Şekli} metnini ilave etmeniz gerekir. Eklediğiniz çoğu özelliğin görünmesi için bunu yapmanız şart. Mesela orda sipariş süresi, paketçi üzerine verildiğinde paketçi ismi gibi şeyler var bunların hepsi eklenen kodlarla görünüyor yoksa durduk yere adisyon içinde var diye görünmez.

1 Beğeni