Kurye ödemesi toplam

Merhabalar sipariş takip ekranında kuryelerimizin üzerlerinde nakitler kalıyor akşam tek tek hesaplama yapmak yerine nakit alacağımız parayı tek bie tuşla hesaplama yok mu

Ek olarak kredi kartı olan adisyonları anlık kapatıyoruz sadece nakitler kalıyor paketci genel rapor’unda toplam göstermiyor eksik gözden kaçabiliyor nasıl ödenmeyenlerin toplam ücretini öğrenebilirim?

Evet @YILDIZHANPOS bey oldu fakat burada kredi kartı olanları biz öde yaptığımızda da kredi kartı olanlarla beraber toplam yapıyor

Üstteki toplam’dan tipi kredi kartı olanları düşsün istiyorum olabilir mi?

Akşam atarım onu…

Tabii ki bekliyorum hocam sağolun

[:1, 1]
@{REPORT ENTITY DETAILS:E.Name:(ET=Paketçiler):,}
>>$1
Nakit|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Nakit)}
Kredi Kartı|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Kredi Kartı)}
>Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TS.Durum=Ödenmedi)}
>Toplam|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1)}

Bu rapor işini görür

image

@YILDIZHANPOS merhabalar emeğinize sağlık fakat bizde toplam sonuç eşit çıkmadı
Ekstra olarak yemek çekimiz var onları acaba çıkartmıyor mu?

ğ

Siz Sadece kredi kartını aldığınız için Ödenmedi kullandım

Sizin sistemde anladığım kadar

ise yaptığım doğrudur
yok siz tüm hepsini alıyorum adisyonları kapatıyorum sonra bunları hesaplıyorum derseniz

yazan yere aldığınız ödeme tiplerini yazmanız yeterli

Yemek Çeki|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Yemek Çeki)}
Müşteri Hesabı|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Müşteri Hesabı)}

@TeknoHizmet hamdi bey sizinkini ekleyince hepsi geldi fakat sorun gene şöyle daha hiç ödeme almadığım halde

Kodlarımda bu;

$1
Nakit|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Nakit)}
Kredi Kartı|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Kredi Kartı)}
Yemek Çeki|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Yemek Çeki)}
Müşteri Hesabı|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Müşteri Hesabı)}
Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TS.Durum=Ödenmedi)}
Toplam|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1)}

@YILDIZHANPOS ilyas beyinkiyle birleştirince böyle oluyor

Kodlarımda hatalı çıltı olmuş şöyle;

Kodlar

$1
Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TS.Durum=Ödenmedi)}
Toplam|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1)}

Hatalı gösterilen ödenmemiş olanı anlaşılan hesap yaz ile kapatılan adisyonlar var
Bunu

Bu şekilde yap
Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TS.Durum=Ödenmedi) OR (TS.Durum=Kilitli)}

@YILDIZHANPOS öncelikle emeğinize sağlık evet dediğiniz gibi kilitli adisyon varmış fakat verdiğiniz kodu değiştirdiğimde de kilitli adisyonda gene aynı oluyor bir tane bırakmıştım denemelik şöyle gene;

OR u AND dene şuan pc de değilim

And deneyincd komple yazılar geçti sorun yok hocam akşam müsait olmanızı beklerim

Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TS.Paketçi Adı=$1)} bu kodu bir denermisiniz

Bu hepsini gösteriyor hocam ödenmemişleri ayırt etmiyor

>>$1
>Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TS.Durum=Kilitli) OR (TS.Durum=Ödenmedi) AND (TEN.Paketçi=$1)}

Bu işini görür galiba denemedim

Bu olması lazım
bi yerde hata yapıyor olabilirsin

>>$1
>Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.TotalAmount.sum:(TS.Paketçi Adı=$1)}
[Paketçiler Ödemesi:1,1, 1]
>>$1|P.Sayısı|Toplamı
Nakit|{REPORT TICKET DETAILS:T.Count,T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Nakit)}
Kredi Kartı|{REPORT TICKET DETAILS:T.Count,T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1) AND (TPT=Kredi Kartı)}
>Ödenmemiş|{REPORT TICKET DETAILS:T.Count,T.TotalAmount.sum:(TS.Paketçi Adı=$1)}
>Toplam|{REPORT TICKET DETAILS:T.Count,T.TotalAmount.sum:(TEN.Paketçi=$1)}

image

1 Beğeni