Kullanıcı Yetkileri

Herkese iyi geceler;

Naçizane bir istek, yeni versiyonda “Kullanıcı Yetkileri” ne “Gün Başı Yapabilir” eklenebilirse güzel olur. Shift lerden dolayı navigasyona girmeye yetkili personel iş başı yapmadan önce günbaşı yapılamıyor.

Bu zaten var olan bir özellik …

denedim önerinizi ama navigasyona girme yetkisi yoksa kullanıcı rolünün günbaşı yapamıyor.

İlgili Otomasyon komutunun ilişkilerini düzenleyerek farklı yerler de konumlandırabilirsiniz ki hali hazırda bir çok müşterimde bu şekilde kullanıyorum.

teşekkür ederim cevabınız için, daha dikkat ederek tekrar kurgulayacağım.

Ayrıca zaten kullanıcıların Navigasyona girmesinde bir sorun olacağını sanmıyorum. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi …

Kullanıcıların navigasyona girmesinde sıkıntı yok zaten. Her kullanıcıya göre ayarlanan ekranla karşılaşıyor ve seçimlerini yapıyorlar. benim söylemek istediğim navigasyona girip gün başı yapma yetkisi olmayan personel sabah geldiğinde sipariş giremiyor. “gün başı yapmalısınız” benzeri bir uyarı geliyor.

Tamam zaten bende yukarıdaki örneği bu yüzden verdim … Hangi kullanıcıların Gün Başı yapmasını istiyorsanız ilgili grubu ilişkilendirin.

Şöyleki;
Ben en düşük yetkilere sahip garsonum…
İşe Geldim, (kart okuyucu var) kartımı okuttum. şifrem navigasyona giremediği için gün başı yapamıyorum. sistem beni tekrar şifre ekranına atıyor.

Bir gece önce yetkili abi günsonu yapmış ve bırakmış… çaresizmiyiz bu noktadan sonra.

ben garsona navigasyona giremeden gün başı yapabilsin yetkisini vermek istiyorum.

ayrıca yetkiler içinde “Gün Sonu Yapabilir” varken…

Bunlar yapılabilir şeyler, biraz daha Samba Pos ile haşir neşir olursanız her şey mümkün …

Bu cfg dosyasını

Ayarlar> Veritabanı Araçları>Araçlar > Dosyadan Al

yolunu izleyerek animasyondaki gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Gunbasi-Serhatoğlu Bilgisayar.zip (1.3 KB)

4 Beğeni

teşekkür ederim,
hemen indirdim…:slight_smile:

@Banned
Mustafa Bey çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Gün başı yap dedikten sonra “Gün başı yapıldı yeniden giriş yapın” mesajı geliyor tamama basınca logout yapmıyordu. sonradan fark ettim ki TEST-logout eyleminde Logout Admin seçeneğini False olarak ayarlamışsınız. Çok doğru Admin yetkisine sahip kullanıcıda logout yapmasına gerek yok. Onun için çalışmanıza izninizle aşağıdaki gibi bir kısıtlama ekledim.
Dediğiniz gibi SambaPOS ile haşır neşir oldukça yapamayacağınız şey yok gibi. :slight_smile:
Tekrar çok teşekkürler

1 Beğeni

Evet bunu bilerek yaptım, sizde kural kısıtlaması veya bu gösterdiğiniz şekilde isteğinize göre farklı senaryolar üretebilirsiniz. Kolay gelsin.