Kendi kendine ürün girme

Sistem kendi kendine masaya ürün siparisi alıyormus 500 cay 40 nargile vs gibi geneldede gece saatlerinde oluyormus

Remote Desktop ile ilgili sorun olabilir mi?
Brileri giriyordur. :slight_smile:

Adisyon Detay Log 'u kullanıyormusunuz ?
Bu şekilde hangi kullanıcı ne zaman ürün girmiş belli olur. Kendi kendine sipariş girme diye bir şey olamaz …

1 Beğeni

Abi tum adisyonlar kısmından adisyonu bulup giris yapanı saatini buluyorum :))) harbide gözüküyor kendi kendine giris

ekran görüntüsü paylaşırmısın

İsletmeye gecip alicam o anda paylasirim

İşletmeye gittim dedikleri durum garson bilgisayarlarındaki bir mausenin sıkıntısı sanirim degistim suan icin problem son bulmustur

çok eskilerden bir müşterim aradı Azad sisteme sinek sipariş veriyor diye ta versiyon 2 lerden rahat 5 yıl olmuştur ama kullanıcımız 2011 den bu yana SambaPOS kullanır ilk müşterilerinden IBM Sure POS o aklıma geldi, neyse probleminiz düzelmiş,

Valla duzeldi dedim pesine tekrar arandım tekrar oldu dendi valla bende anlamadım ama bir gün boyunca görsel takibe alıcam

Bahsettiğiniz hata SambaPOS tarafında mümkün değil fakat dikkat etmeniz etkenleri aşağıda sıralayayım;

Personel bence en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri :slight_smile:
Bilgisayarlarınızın dokunmatik kısmında oluşan hassaslık yada dokunmatikte oluşan arıza,
Ekranın üzerine çoğu işletme bant ile ekranın kenarlarına postit yapıştırmaları etkili olabiliyor kendiliğinden tıklama gibi,
İşletmede bulunan bilgisayarlardan birinin tarih saatinde değişiklik olması vb. gibi konuları dikkate almanız gerekmekte.
Belirttiğiniz kısımları kontrol etmenize rağmen hayla sipariş eklediğini belirtiliyorsa veritabanının yedeğini sipariş girili şekilde yedeğini alıp gönderirseniz detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

2 Beğeni

Veysel yukarıda anlatmış ama bir de ben değineyim.
Bu durum genellikle berbat network ve berbat dokunmatik ikilisi bir araya geldiğinde (mouse varsa onuda dokunmatikten sayabiliriz) karşınıza gelir.

network berbattır, garson tıklar tıklar ekranda bir şey değişmez sonra bir anda açılır ve garsonun tıkladığı her şeye sırayla basar
Garsonda doğal olarak ben yapmadım der, haklıdır da, Azad ın bahsettiği sinek örneğinide çok yaşadık, dokunmatik o kadar kötüdür ki, sinek konsa rüzgar değse üstüne tıklanmış sanar.

Bunun haricinde SambaPOS asla kendisi sipariş girmez giremez.
Tavsiyem, hardware olayını çözdükten sonra, (kesinlikle hardware sorunu çünkü) Ptpmatik çıkış kullanmanızdır.
İşlem bitince otomatik olarak çıkış yaparsanız, rüzgarda sinek de berbat network de şifreyi bilmeyeceği için şipariş giremez :slight_smile:

2 Beğeni