Kapalı Adisyon Rapor Hk

Merhaba varlık üzerindeki tüm adisyonlar için TEN Açık olanlar için TS kullanıyoruz kapalı adisyonları raporlama için TEN ve TS yerine ne kullanacağım?

Yazdığınız bilgi tamamiyle yanlış.

Tüm adisyonlar için TEN kullanılmıyor. TEN demek Ticket Entity yani Adisyon Varlığı demek. Adisyon varlığı Arda KÖSE ise raporla demek için TEN=Arda Köse yazabilirsiniz. Açık olanlar için buna birde IsClosed=0 eklemeniz gerekir. TS ise ticket state demek. Yani belge durumu. Ha Açık olanları belge durumu ödenmedi olarak raporlayabilirsiniz. Ama belge durumu yolda olanları, yemeksepeti olanları listelemek içinde TS kullanılabilir. Sadece açık olanlar için demek yanlış bir genelleme olur.

Sorunuza gelince aslında yukarda belirttim bunun için farklı yollar var. Ama en kolayı yine belge durumu kullanmak. Belge durumu ödendi TS.Durum=Ödendi kullanırsanız raporlayabilirsiniz.

Raporlardan anlamıyorum fazla
{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.User,T.Date,T.Time,EN.Müşteri,T.Id,EC.Adres,T.TotalAmount:(TEN.Paketçi=Paketçi-1)} bu raporu kapalı adisyonlar ve açık adisyonlara göre uyarlayabilirmisiniz?

Uyarlanabilir tabiki. Ancak oluşturmak istediğiniz yapıyı anlayamadım. Ayrıca raporda paketçi-1 gibi sabit bir yapı var. Paketçi Adı değiştiğinde yada yeni paketçi eklendiğinde rapordada değişiklik yapılması gerek. Bunun yerine dinamik bir rapor kullanırsanız tek seferde kalıcı bir çözüm elde edebilirsiniz.

Yazdığınız raporda açık yada kapalı paketçi 1 üzerindeki tüm adisyonları gösterecektir.

Açık olan adisyonlar için bunu

{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.User,T.Date,T.Time,EN.Müşteri,T.Id,EC.Adres,T.TotalAmount:(TEN.Paketçi=Paketçi-1) AND (TS.Durum=Ödenmedi)}

Kapalı olan adisyonlar için bunu kullanın.

{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.User,T.Date,T.Time,EN.Müşteri,T.Id,EC.Adres,T.TotalAmount:(TEN.Paketçi=Paketçi-1) AND (TS.Durum=Ödendi)}
1 Beğeni

Teşekkür ederim o bölüm dinamik Globalsetting kullanıyorum anlaşılır olsun diye paketçi 1 yazdım

1 Beğeni