[IPUCU] Navigasyon Menüsünde Kendi WhatsApp Destek Grubumu Nasil Eklerim?

Merhabalar,

Teamview destegi var, AnyDesk destegi var, eMail destegi var. Neden birde WhatsAppp Destek hatti olmasin?

Bu ufak yazida navigasyon menüsünde kendi WhatsApp Destek Hattinizi nasl ekleyebileceginiz hakkinda ufak nacizane bir bilgi vericem. Belki birilerinin isine yarar.

Buradaki amac, sadece kasayi sattigim insanlari degil, benim sattigim kasami kullanan insanlara support amaciyla düsünmüstüm. Yani kendim elimle bir telefon numarasini grub icine eklememe gerek kalmadan, sambaPOS ile sorunlari oildugunda dogrudan bana ulasabilmelerini kolaylastirmak icin düsündüm.

Yapacagimiz islem, sadece bir tiklama ile sambapos kullanicisinin bizim tanimladigimiz gruba giris yapabilmesini kolaylastirmak…Basit bir invite(davet) olayi…

1 Beğeni

ÖN HAZIRLIKLAR

WhatsApp da yapilmasi gerekli olanlar

• Ilk önce normal sekilde, telefon kullanarak kendimize yeni bir WhatsApp grubu olusturuyoruz. (Sag üst kösedeki 3 nokta)

Yeni grubun ismi sizin zevkinize bagli. Ben sambaPOS.de Support olarak tanimladim.

• Yeni grub olusturduktan sonra icine girin ve gene sag üst kösedeki 3 noktaya tiklayin. Acilan ufak pencereden Grup Bilgisi tiklayip devam edin.

Windows icinde yapilacaklar

Windows altinda bana 2 islem gerekli;

• WhatsAPP resim dosyasi (google resimlerden zevkinize göre bulabilirsiniz)
  • WhatsApp adresini calistiracak olan bir skript.

Asagidaki gibi bir tane whatsappsupport.bat dosyasi olusturup start http://… seklinde ekleyerek, yukardaki son adimda kagit kalem alarak elde ettiginiz URL yi dosyanin icine yazin. Bu dosyayi ben C:\SambaPOS5\Skripts\whatsappsupport.bat olarak kaydettim.

Unbenannt3

Ön hazirliklar bu kadar, gerisini sambapos da devam ediyoruz…

2 Beğeni

SambaPOS TARAFINDA YAPILACAKLAR

EYLEM:
WhatsApp - WhatsApp Destek Eylemi

Action Name = WhatsApp - WhatsApp Destek Eylemi
Action Type = Start Process
File Name = C:\SambaPOS5\Skripts\whatsappsupport.bat
Use Shell Execute = False
Is Hidden = False

OTOMASYON KOMUTU:
WSS - WhatsApp Support Start

KURAL:
WhatsApp - WhatsApp Desktak Hattini Calistir

Hepsi bu kadar.

Sonuc:
Navigasyonda WhatsApp-Destek butonuna her tiklayan otomatikman sizin INVITE(Davet) sayfaniza baglanir ve iceri girerek sorusu varsa aninda sorar ve cevabini alabilir.

image

7 Beğeni

@erkan_kaplan

çok faydalı bir tutorial olmuş.

1 Beğeni

Function calisiyor fakat bende resimi kabul etmiyor. Resimde herhangi bir boyut sarti varmi?

@EmrBkts Sagolsun bu sorun cozuldu, fotograflarin bulundugu klasorun kullanici haklarina ‘herkes’ eklemeniz gerekiyor.

2 Beğeni