İkram sırasında açıklama girilmesinin zorunlu kılınması

Selamlar,
İkram yapılırken kime ve/veya nasıl yapıldığı gibi metin mesajı girilmesinin zorunlu kılınması için ne yapmamız gerekir.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba,

Gifte paylaştığım çalışma şekli sizin için uygunsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İkram Sebebi Gif

1- İkram Sebebi adında bir sipariş etiketi oluşturalım;

2- IS_İkram Otomasyon Komutu Çalıştır adında yeni bir eylem oluşturunuz alanları görseldeki gibi doldurunuz;

3- IS_İkram Sebebi adında yeni bir eylem oluşturunuz alanları görseldeki gibi doldurunuz;

4- IS_İkram Sebebi kural oluşturarak görseldeki gibi eylemi seçerek ve Sebebi adında otomasyon komutu tanımlayalım.

5- Var olan İkram Kuralına en üst sıraya IS_İkram Otomasyon Komutu Çalıştır eylemini tanımlayınız;

6- Aşağıdaki raporu raporlarınıza tanımlayın;

Rapor;

[İkram Detay:2,1,3,1,3,1, 1]

Kullanıcı|Saat|Ürün|Adet|Sebep|Durum|Toplam
{REPORT ORDER DETAILS:O.User,O.Time,O.MenuItemName,O.Quantity,OSV.GStatus,OS.GStatus,O.TotalPrice:(OS.GStatus=İkram)}

1 Beğeni

@veysel Eline sağlık güzel olmuş yalnız Value değerine klavye koyarak ta yapabilir böyle olduğu zaman sipariş etiketine gerek yok ariyetten rapora da mesele hazır açıklamada yapıla bilir…

2 Beğeni

@empire siz buralardamıyız ya!
Gözlerimiz yollarda kaldı :smiley:

• Liste öğesi
1 Beğeni

Yollar engebeli olsada buradayım dostum :grin::grin::grin:

Esen rüzgarlara aldırış etme. Gelip geçici bunlar. Kasırla geliyor kasırge !!!

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı da unutmaz. :crazy_face: :crazy_face:

Bırak onlar bizim ayak izimizi takip etsinler. Onlar hak ettikleri yerdeler arkamızdalar :smiley:

Eline sağlık hakan, bu kadar basit düşünemedim :slight_smile:

1 Beğeni

LO7hMs9TnR

1 Beğeni

Anlatımdaki [=F([:CommandValue])] de neden formatlama ihtiyacı duyuldu anlayamadım. Orda metin girisi var =F ise formatlama için kullanılıyor. 2 olarak yazılan bir sayıyı 2.00 ve 2,00 yapmak için mesela. Basit düşündüğüm için anlayamıyor olabilirim o yüzden soruyorum.