Hesap Yazma Hakkında

Yukarıda resimde görüldüğü üzere masaya yeni sipariş girdiğimde hesabı yazdır tuşu aktif iken, siparişi gönderip ve masaya tekrar girdiğimde tuş inaktif . Tüm yönergeleri defalarca yapmama rağmen sorunu bulamadım .Yazıcı görevleri , otomasyon kodu , eylem ve kural tanımlarının doğru yere yapılp yapılmadığını dökümanlara bakarak defalarca kontrol ettim. İşin içinden çıkamadım. Ayrıca aşağıdaki resimde yeraldığı gibi restaurant 4’ masasında ürün olmasına rağmen tüm masalar ve müşteri adisyonalarında açık oturum görünmüyor. Müşteri Adisyonları(oturumu açık masalar) butonunu içe aktarma ile tanımladım. Bir yerde yaptığım yanlış tanım tümünün çalışmasını engelliyor.

Hesabı yazdırdıktan sonra adisyon kilitlenir kilit kaldır seçeneği ile tekrar yazdırabilirsiniz resimde kilit kaldır butonu yok ayarlardan otomasyon komutlarından kilit kaldır komutunun ilişkilerini kontrol edin

Biraz fazla kurcalamışsınız gibi geldi bana durumlarla ilgili sorununuz var gözüküyor.
Bilgisayarınıza https://anydesk.com/tr uzak bağlantı uygulamasını indirerek bağlantı adresini mesaj olarak iletebilirseniz sorununun kaynağını daha kolay anlar ve çözmen için yardımcı olabilirim.

Bağlantı kurduğumda adisyon kapanıyor kuralı ve durumlar ile değişiklikler vardı düzenlemesini gerçekleştirdim. Çok fazla ayar yapılmamıştı benim naçizane fikrim sıfır veri tabanın da SQL bağlantılarını yaparak kb.sambapos.com adresinde bulunan dokümanlar ile adım adım ilerlemeniz.

İyi çalışmalar.