Helper servis bağlantı hatası

HERKEZE KOLAY GELSİN
4 adet mobil client kullanıyoruz. Garson arkadaşlardan birisi client e güncelleme yapmış tekrar kurmak istediğimde HELPER SERVİS BAĞLANTI HATASI alıyorum. Hizmetlerden MOBİL CLİENT HELPER tekrar başlatmak istedim ama bulamadım helper i tekrar yükledim CP.COMMNİTY PORTAL dan lisans anahtarlarını sıfırlamak istedim ama lisanslı olan hiçbir uygulamamızın kullanmamıza rağmen aktif olmadığını gördüm

diğer 3 client i kullanyoruz sorun nedir nerde hata yapıyorum

Merhabalar Yakup bey,
Helperi bilgisayarınızdan tamamen kaldırmanız gerekmektedir.
Öncelikle Sunucunuz ve terminallerinize SambaPOS V5.2.20 olan sürümü yükseltiniz.
Tablet uygulaması için güncel V5 sürümünde ekstradan bir helper kullanmıyorsunuz dökümanıda kontrol ederseniz helper ile ilgili alanlar kaldırılmıştır, mesaj sunucu ile birlikte çalışmaktadır.
Dökümandaki adımları dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyor. Kullanıcı Adı Şifresi, Uygulama Güvenlik duvarı gibi adımlarınızı tekrar kontrol edip kullanıcı, şifresi ve uygulama ismi dökümanda gösterildiği gibi olması zorunludur.
Bu adımları kontrol edip doğru girildiğine emin olduktan sonra SambaPOS kurulu olan klasörün içinde bulunan Samba.MessagingServerServiceTool çalıştırarak unistall service yapıp tekrar install service diyerek mobil cihazınızdan gerekli ayarları yaparak bağlantı kurabilirsiniz.
Lisanslarınızın cp.sambapos.com tarafında aktif olan kısmı evet olması bu lisansların geçerli kullanılabilir anlamına gelmektedir, hayır yazan kısım ise bu lisans şuan hiç bir uygulama da aktif olmadığı anlamına gelmektedir.

https://kb.sambapos.com/8-1-android-mobile-client-2-kurulum/

1 Beğeni