Happy Hour Saat sorunu 2: Bitis saati kücük olursa tanimlama calismiyor

Merhabalar,

Happy Hour zamanlarinda gene ufak bir sorun var.

Bir müsterinn günde 2 tane HH tanimlamasi var.

• 15:00 - 18:00 (Sorunsuz calisiyor)
  • 22:30 - 03:00 (Bu hic calismiyor)

Ikinci HH tanimlamasinda sürekli öntanimli fiyatlari yaziyor.

Eger tanimlamayi 22:30 - 23:59 olarak ayarlarsam calisiyor,.
Fakat bitis saati gece yarisindan sonra yani kücük olursa kural calismiyor…

Bu bir bug olabilir mi? Yani kuralin ayni calisma saatleri icinde algilamiyor olabilir mi?

Tesekkürler
E. Kaplan

İlk akla gelen çözüm ikiye bölmek olabilir.

22:30 - 23:59
00:00 - 03:00

gibi.

@emre hocam evet gecici olarak öyle yaptim bende. Fakat sanirim basit bir saat algoritmasi eklenerekde kolayca bu hesaplama yaptirilabilir.

:slight_smile: Yani bunu yapmanın daha bir çok yolu bulunabilir ama böyle gece yarısını geçen happy hour çok talep edilmeye başlanırsa hazır fonksiyonlar ekleriz neden olmasın? Aslında Before - After operatörleri eklemiştim yıllar önce ama o kadar kullanılmayan bir şey ki nasıl kullanıldığını bile unuttum.

ToDO ya ekleyin bence siz onu :slight_smile: Uygun bir zamanda müsait oldugunuzda bakarsiniz.

Haha benim ToDo’ya eklersek sıra gelene kadar torunlar falan yetişip programcı olurlar :slight_smile:

1 Beğeni

Türkiye sartlarini fazla bilmiyorum ama yurtdisinda HH olayi cok kullaniliyor. Genelde 23-24 de bitis saatleri ama hafta sonlari uzayabiliyor. Veya bircok BAR 3 e 5 e kadar acik kalabiliyor. Özellikle orta ölcekli büyük kasabalarda/sehirlerde…

Tabii bu bir şakaydı. Kurallarla ilgili bir değişiklik yapılması gerektiğinde o da aradan çıkar. Before - After operatörlerine de bakacağım bir ara. Zaten olan bir şeyi konuşuyor olabiliriz.

2 Beğeni