Gün Sonu Raporu Satışları

Gün sonu raporunda nakit,kredi, yemek çeki sıralaması ilk hangisiyle satış yapılır ise sıralama değişiyor müşteri hesapları arasında nakit yada kredi arıyoruz bu sıralamayı sabitleyebilir miyiz?

Aşağıda paylaştığımı kısmı kopyalayarak (Kasa Raporunun içerisinde de bulunmaktadır).

[POS Satış Gelirlerleri:1,2, 1]
>SATIŞ GELİRLERİ||
Nakit||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Nakit}
Kredi Kartı||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Kredi Kartı}
Multinet||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Multinet}
Setcard||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Setcard}
Sodexo||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Sodexo}
Ticket||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Ticket}
Online||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Online}
>Toplam||{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Ödeme Hareketi:Ödeme Hesapları}

Aşağıda belirtiğim Gün Sonu Raporunun içinde bulunan satırları silerek yerine yukarıdaki satırları yazıp sıralamasını dilediğiniz düzenleyebilirsiniz.

[Ödeme Detayları:2, 1, 2]
@{TICKET TYPE LIST}
@{TAX TYPE LIST}
>$1
{REPORT PAYMENT DETAILS:P.Type,P.Amount.Percent,P.Amount.Sum:(TY=$1)}
{REPORT CALCULATION DETAILS:C.Name,C.X,C.CalculationAmount.Sum:(TY=$1)}
$2||{REPORT TICKET DETAILS:TX.$2.Sum:(TY=$1)}

NOT: Bu işlemleri yapmadan veritabanı yedeğinizi mutlaka alınız.

Merhabalar gün içinde yaptığımız giderleri nakit ayrı Kredi Kartı ayrı görebiliyorum ancak toplam gidere bunu yansıtamadım rapor örneğinide ekte paylaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Toplam||[=F((TN('{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Gider Hareketleri:Nakit}')+TN('{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Gider Hareketleri KK:Kredi Kartı}')),'#,#0.00')]

2 Beğeni

@YILDIZHANPOS

İlyas bey teşekkürler.

Merhabalar …
Resimde görüldüğü üzere giderler bölümünde bulunan tüm giderlerin toplamını nasıl yaparım ço uğraştım ama olmadı…

Toplam||[=F((TN(‘{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Gider Hareketleri:Nakit}’)+TN(‘{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:Gider Hareketleri KK:Kredi Kartı}’)+TN(‘{ACCOUNT CREDIT TOTAL:Firmalara Nakit Ödeme Hareketi:Nakit}’)+TN(‘{ACCOUNT CREDIT TOTAL:Firmalara Kredi Kartı Ödeme Hareketi:Kredi Kartı}’)),‘#,#0.00’)]

Selam Size belki rapor bölümünden diil biraz daha uzun yoldan yardım etmeye çalışıcam inşallah halledebilirsiniz.
TOPLAM GİDER adında bir hesap açın bu hesapla bir hesap hareketi oluşturun daha sonra bu hesap hareketini gider hesapları döküman tiplerine ekleyin. Bütün gider toplamınız bu hesaba eklenecektir. Size kalan sadece bu hesabı tıpkı nakit, yemek çeki gibi rapora yazmak kalacaktır.
TOPLAM GİDER | | ‘{ACCOUNT TRANSACTION TOTAL:TOPLAM GİDER}

denerim ama zor gibi
benim istediğim aslında çok basit olmalı ama ben yapamadım

Nakit gider
Kredi kartı gider
Firma nakit ödeme
Firmaya kredi kartı ödeme
Toplam nakit gider+ödeme
Toplam kredi kartı ödeme
Genel toplam

Böyle bir şey istiyorum

Çok zor diil ben bu şekilde kendime NET CİRO adında da bir hesap oluşturdum ve bu hesabı, gidere göre bir hesap hareketi, gelire göre bir hesap hareketi oluşturarak gide, gelir dökümanlarına ekledim bu şekilde net kazancımı günlük, haftalık, aylık yada yıllık olarak görebiliyorum sizede tavsiye ederim :raising_hand_man:t3::raising_hand_man:t3:

1 Beğeni