Grup Bazında Stok Alım Raporu Nasıl Oluşturulur?

Stok alımkategori raporu, aylık bazda bakıldığında çok işinize yarayacak bir rapor umarım beyersiniz. Önce ayarlar program ayarlarından INVENTORY ITEM TAG CAPTIONS Bölümüne STOK ALIM KATEGORİLERİ YAıyoruz

Daha sonra yönetim stok INVENTORY ITEM TAG editör bölümüne grrkli grupları yazıyoruz ben burada cari isimleri baz aldım siz dilediğiniz gibi gruplandırabilirsiniz daha sonra raporlar bölümünden yeni rapor ekleyerek sayfa yüksekliği 600 yazıp rapor modülünde görüntüle kutucuğunu işaretleyin ve aşağıdaki raporu kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

2 Beğeni
[STOK ALIM KATEGORİ RAPORU:9,5,4,2,4]
>>STOK|ADET|FİYATI|TUTAR
@{REPORT INVENTORY TRANSACTION DETAILS:IT.Stok Alım Kategorileri,T.Quantity.Sum::{0}:,}
>>$1
{REPORT INVENTORY TRANSACTION DETAILS:,T.Name,T.Quantity.Sum,[T.TotalPrice.Sum]/[T.Quantity.Sum],T.TotalPrice.sum:(IT.Stok Alım Kategorileri=$1)}
>Toplam:|||{REPORT INVENTORY TRANSACTION DETAILS:T.TotalPrice.Sum:(IT.Stok Alım Kategorileri=$1)}
2 Beğeni

2 Beğeni

@Yakup paylaşım için teşekkürler.
bende en kısa sürede deneyeceğim bu raporu. Belki zamanla daha da geliştiririz.

1 Beğeni

Asıl ben teşekkür ederim mehmet bey bu kadar güzel bir program yani sambapos için, işimde yükselmemi sağladı size ve topluluğa biraz faydam olursa ne mutlu bana :slight_smile:

1 Beğeni

Selamlar. Yeni özellikleri bu şekilde paylaştığınız için çok teşekkürler.

Muhtemelen biliyorsunuz ama dikkatimi çekmişken küçük bir ekleme yapayım.

Rapor başlığını bu şekilde yapmak yerine.

[STOK ALIM KATEGORİ RAPORU:9,5,5,5]

Bu şekilde genişliklerin başına birer boşluk bırakarak (sağa yaslı) yazarsanız…

[STOK ALIM KATEGORİ RAPORU:9, 5, 5, 5]

O zaman fiyatlar da sağa yaslanmış olarak görünür.

Tekrar teşekkürler.

1 Beğeni

Evet emre abi biliyorum bu ayrıntıyı atlamışım ben raporlarımda hep bu şekilde uyguluyorum, asıl ben teşekkür ederim, sambapos v5 de raporların özelleştirilebilmesi bi harika :blush:

1 Beğeni