GROUP KEY SUM Yardım

[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<C00>[='{GROUP KEY}' >'Paket 1' ? '{GROUP KEY}':'']

burda Paket 1 den sonrasını sıralı var
ama benim yapmak istediğim şu

Paket 2 varsa {GROUP KEY} devreye girsin
Paket 2 Yoksa {GROUP KEY} devreye Girmesin

nasıl yaparım
Teşekkürler

Sana şöyle bir ipucu vereyim, sen çorabı sökersin zaten :slight_smile:

{ORDER TAG NAME} [=TN('{ORDER TAG QUANTITY}') > 1 ? ' x{ORDER TAG QUANTITY}' : '   ']

Maalesef olmuyor benin yaptığım ile aynı zaten kullandığım simgeler < > ! = başka varmı bilmiyorum

[=('{GROUP KEY}') > 'Paket 1' ? '{GROUP KEY}' : '']

Tamam da, sen sadece formülü yazmışsın, formülün sonucunda ne olacağını belirtmemişsin.
Benim verdiğim örnekte ;
Sipariş Etiketi = 1 den büyükse x Etiket Sayısı, küçükse Etiket Adı mantığı var. Sen koyu yazdığım kısmı belirtmediğin için ortada bir sonuç olmuyor.

<C00>[=('{GROUP KEY}') > 'Paket 1' ? ' x{GROUP KEY}' : ' ']

image

Sayısal ifadeler için > < kullanabilirsin metinlerde kullanamazsın …

<C00>[='{GROUP KEY}'>'Paket 4'?'{GROUP KEY}':'']
image

benim yapmak istediğim adisyonda paket 2 varsa tüm paketleri yazsın yoksa hiç yazmasın

“>” veya “<” ifadeleri icin sag ve sol tarafdaki karsilastirmalarin INTEGER deger olmasi gerekli.
Yani sen “Felan Ffilan paket” > Paket 2 gibi bir ifadeyi kullanamazsin. Mantiksiz olur. Cunku karsilastirmanin ne sag tarafi ne de sol tarafi bir INTEGER deger dondurmuyor. Olmaz.

!= ifadesi ise ESIT DEGILDIR anlaminda. Yani sagdaki ifade (ki alfanumerik donuyor) sol tarafdaki alfa numerik ifadeye ESIT DEGILDIR seklinde kullanabilirsin.

Neticede senin ulasmak istedigin;

“benim yapmak istediğim adisyonda paket 2 varsa tüm paketleri yazsın yoksa hiç yazmasın”

ifadesi bu durumlarda kullanamazsin.

Ha sunu yapabilirsin. mesela MasaNumarasini Global bir degiskene atayabilirsin ve Global degiskene, her Paket ekleyisinden degerini +1 artirabilirsin. Bu sayede elinde bir COUNTER olur.

Bu Counteride; Eger, masa numarayi 5 in Counteri > 2 den seklinde ayarlayabilirsen, tahminimce istedigin olur.

Bu ifade Mantiksiz bir ifade olur…Calissa bile hep FALSE kismini yani DEGILSE kismini geri döndürecektir.

1 Beğeni

[=’{SETTING:MasaninCounteri}’ > 2 ? ‘{GROUP KEY}’ : ’ ']

Bu ifade dogrudur, tek sart, sol daki karsilastirmanin degeri INTEGER dönmesi gerekli. Eger dönmezse, tahminen sürekli FALSE kismini yani DEGILSE kismini ekrana yazdiracaktir,

1 Beğeni

[ORDERS GROUP|GROUP TAG]
<C>[='{TICKET TAG:ilyas}' >'ilyas 1' ? '{GROUP KEY}':'']

[ORDERS FOOTER]
<R>[='{TICKET TAG:ilyas}' >'ilyas 1' ? 'Toplam: {GROUP SUM} <---':'']

Bu işi hallettik de şimdi bişey daha denemek istemek istiyorum ama daha denemedim
bi kıvılcım lazım :smile:

[=’[ORDERS GROUP|GROUP TAG]’ != ’ ’ ? ‘[ORDERS GROUP|PRODUCT GROUP]’ : ’ ']

Edit: köşe parantez içine köşe parantez olmadı

[='{TICKET TAG:ilyas}' >'ilyas 1' ? '<J>':''][=TN('{TICKET TAG:Güncel Paket}'.substr(6,2))] kişi için Kişi Başı Hesap |[=F(TN('{TICKET TOTAL}')/TN('{TICKET TAG:Güncel Paket}'.substr(6,2)))] ₺

2 paket varsa bölüyor 1 paketse bölmüyor yazıda yok

Bu şekil de bi yol alamadım
bende ayrı şablon oluşturdum
bu şablona yazdırma görevi oluşturdum
Eğer paket 1 den tek varsa PRODUCT GROUP olan şablon yazıyor
Eğer paket 1 den fazla ise GROUP TAG olan şablon yazıyor

Samba.Presentation_Ehmms13w1s

Defaul gelen eylemi kopyaladım oluşturduğum görevi seçtim
Samba.Presentation_iZWbC4HCp6

1 Beğeni