Getir Entegrasyonu Sorunu Hakkında

Merhabalar. Müşterimiz Getir entegrasyonu kullanıyor. Fakat siparişin en yoğun olduğu bazı gün ve saatlerde siparişler düşmüyor. Siparişler düşmediği gibi de kendi kendine sonradan düzelmeye başlıyor. Bununla alakalı kalıcı bir problem ne olabilir? Sorun İnternet tabanlı mı, Getir tabanlı mı, Yoksa program tabanı mı? Ve sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili bir bilgi paylaşımı da rica ediyorum. Sizden ricam varsayım çözümler değil. Şöyle olabilir, böyle olmuştur vs. Arada sırada olabilecek sorunlar elbette olabilir fakat sürekli tekrar edince can sıkmaya başlıyor. Bu sorun hakkında BİLGİSİ OLAN kişilerin desteklerini rica ediyorum. Saygılarımla.

Benzer sorunları yaklaşık 1 yıldır yaşıyorum. Sorunun çözümü şu demek isterdim ancak şimdiye kadar bir çözüm bulunamadı.

Merhaba,

Siparişler düşmüyor dan kastınız nedir ? Siparişler onay ekranınızda listelenmiyor mu yoksa onaylanmıyor mu ?

Getir ile ilgili sorun yaşadığınız da kullanıcının lisans e posta adresinden anydesk bilgileri ve sorunu belirten bir e posta gönderebilirseniz sorunu tespit edebilir ve size daha net çözüm üretebiliriz.

İyi çalışmalar.

Yaklaşık 1 senedir sorun yaşadığınızı iletmişsiniz fakat mailleri kontrol ettiğimde getir ile tarafımızda açık kalan tek mailiniz;

Müşteri 1 adet sipariş ediyor ancak entegrasyon 4 adet giriyor adisyona. 3 adet ürün zayi oluyor.

Bir e postanızı gözlemledim bu durumu yaşamamak için porsiyonlar kısmında Normal isimli bir porsiyonunuz olması yeterli olacaktır farklı bir sorununuz var ise siz de müşterinizin lisans e postasından sorununuzu ve anydesk adresinizi gönderebilirseniz kontrollerini gerçekleştirebiliriz.

İyi çalışmalar.

Sistem çalışıyor fakat belli zamanlarda sipariş düşmüyor. Sipariş düşmediği vakit doğal olarak müşteri sitem ediyor. Sistem sonra kendi kendine düzeliyor.

Doğancan bey, Belirttiğiniz gibi bir durum olması mümkün değil. Düşmediği zaman bağlantı sağlayarak kontrol sağlayabiliyor musunuz ?

Şimdiye kadar getir entegrasyonu kurduğum iki müşterimde de porsiyon kavramı yok. Doğal olarak normal dışında bir porsiyon olması zaten mümkün değil.

Açık kalmaması sorun giderildi anlamına geliyor olması gerekir ama sorunun çözümü “sadece senin müşterilerinde bu sorun var” demek oluyor. Bu sorun sadece benim müşterimde olunca sorun çözülmüş oluyorsa ne güzel. Benim açımdan öyle değil maalesef çünkü sorunlar nedeniyle 2 müşterimin entegrasyonunu da kaldırdım ve ücret iadesi yaptım.

Günde 10 sipariş alan işletmeler için sorunsuz çalışıyor olabilir evet, belki 50 sipariş alanlarda da sorun olmuyor olabilir. Ama benim müşterilerime günde 150 sipariş geliyordu ve özellikle aynı anda 2 ve daha fazla sipariş geldiğinde entegrasyon tıkanıyor. Gerçi bu sorunu da çözmüştük “sorun sadece benim müşterilerimde” pardon!

Veysel Bey böyle bir şey mümkün. Ciddi anlamda papaz oldum. Gözümle şahit olmasam evet böyle bir şey yok diyebilirim. Entegrasyon tıkanıyor ve bir an da tek tek siparişler geliyor. Müşterimle bir dahaki seneye anlaşmamız iptal oldu. 6 ay daha servis vereceğim. Bu gerçekten üzücü. 3 yıl boyunca SambaPOS V2 kullanan müşterimdi. Oldukça da memnundu. Servis saatinde bu sorun yaşanınca durum daha da kötüye gidiyor.

Entegrasyon sambapos sunucusu üzerinde çalıştığı sürece hata verecektir. Sitenin arasına site sokmuşlar olacak iş değil

Arkadaşlar bir şey merak ediyorum. Hepiniz aynı veritabanını kullanıyor olabilir misiniz? Hepiniz aynı veritabanı kopyasından aynı hatayı bilmeden devam ettiriyor olabilir misiniz?

Günde 120 sipariş alıyorum, Çok merak eden buyursun dükkanıma misafirim olsun, açıp göstereyim. bahsettiğiniz sorunlar bende yok. Ama bende hiç bir zaman kullanmayacağım Eylem Kurallar da yok. Sırf yapmış olmak için yapılmış ekranda da yok. Temiz bir Sambapos kurulumu var, üstüne Yemeksepeti ve getir entegrasyonu ile android cid var. ilk kullananlardan birisiyim ilk bir kaç gün bir kaç kere sorun oldu, 4-5 aydır başka sorunum yok.

bence burada entegrasyona vurmaktansa dönüp kendi yaptıklarımıza da bakmak lazım.

Hocam biz SambaPOS lokal kullanımı hakkında değil entegrasyonlar hakkında ufak bir sorun olduğu konusunda bildirim yapıyoruz. Kim ister ki sorun olsun ve baş ağrısın? Bu problem sürekli olmuyor zaten. Bir kaç defa oluyor ama müşteri onu anlamaz. Hakkıdır da. Bizim derdimiz de sürekli sorun olduğu yönünde değil zaten. Böyle bir sorun var, bilginiz olsun be nasıl çözülmelidir gibisinden.

1 Beğeni

Doğan bey siz galiba beni yanlış anladınız. Bende müşteriyim zaten. Restorancıyım. V2 zamanında bilir ve kullanırım Sambaposu.
Zamanında forum sitesinde yapılanları ve yardımlaşmayı çok severek takip edip orada yapılan özelleştirmeleri yapmaya başladım.
işimize yarar mı, gerçekten ihtiyacımız varmı bilmeden bir çok özelleştirme yaptık kullandığımız programa ve başımıza gelmeyen kalmadı. En başta personelin verimi düştü, eskiden sipariş alma 5 tuş ile yapılırken şimdi 15 tuşa çıktı, gerekli gereksiz demeden bir çok bilgi almaya başladık, yavaşladık.
benim düşünceme göre programın ruhunu kaybettirdik orada.
Artık işler kötüye gitmeye başlayınca, bir akşam veritabanını komple değiştirmeye karar verdik ve gerçekten işimize yaramayan hiç bir şeyi eklemedik programa. Tam 31 tane Sipariş Etiketi kullanıyorduk mesela, Şimdi 4 tane ile işimizi görüyoruz.

Uzatmayayım, böyle olunca entegrasyonda düzgüne çalılşıyor sorun da kolay tesbit ediliyor, az bilen birisi bile kolay servis verebiliyor.
ben bundan bahsetmeye çalıştım. Çünkü sizin problem var dediğiniz şeyi ben de kullanıyorum ve bende o problem yok. Et aldığım benden çok daha yoğun başka bir tanıdık kullanıyor ondan da bu sorun yok.

Mesela kullandığınız veritabanını sambapos ekibine verip, getir i onun üstünde kullanım testi yaptırdınız mı? bence en kolay tesbit yöntemi budur.
gerçek datanızı verin teknik ekibe onlarda kendi getir hesaplarını bağlayıp 1 hafta boyunca günde 200 sipariş alarak denesinler.
çünkü teknik ekipte kendi yoğun müşteri veritabanları ile test ediyordur. sizin özelleştirilmiş veritabanınızda değil
umarım anlatabilmişimdir.

Şimdi güzelce anlattınız evet fakat bugün aynı sorun devam etti. Veritabanını size gönderelim siz çözün o zaman? Yukarıdaki yazdığım gibi bu konu hakkında bilgisi olan cevap versin diye belirttik. Memnuniyetinizi SambaPOS ekibine bildirebilirsiniz. Bugün aynı sorun tekrar etti. Yineleyerek söylüyorum, konu hakkında bilgisi olanlar cevapladın lütfen. Umarım ben de anlatabilmişimdir.

Doğancan bey, Daha öncede belirttim sorun yaşadığınız zaman lisans e postasından sorunu belirten bir mail gönderebilirseniz kontrol edebiliriz.

Buradan sorunu anlatmanız durumda olabilecek durumları iletebiliriz sorunun çözümü için lisans e postasından mail göndermek zorundasınız.

İyi çalışmalar.

Dükkan adresinizi paylaşabilirminiz gelip kontrol edeceğim. Sorunsuzsa bu işi bırakacağım.

2 Beğeni

Selam 3 şubede getir entegrasyonu kurduk 3 haftadır işletmede yaşadığımız sorunlar Menü eşleşmesi müşteri getirden menü değişikliğini yapması ile basliyan daha sonra getiri internet veya cep telefonundan açması ile devam eden eşleşme ürünlerini ve kampanyalar ile devam eden iş yükü servisimi 3 şube her sabah veya öğlen arıyor çalışan sistem gün içinde getirin kapalı duruma düşmesi devam ediyor.Getir coloud iletişim hatası ile hizmetler tekrar calistirilarak iş teslim ediliyor.Fakat yine bir sipariş ve 2 sipariş aynı kişi tarafından düşmesi ile devam etti.haftada bir getir öğlen saatinde sunucuya ulaşılamıyor hatası ile diğer firmalarda araması ile devam etti.Musteri getirin telefon ile aramisyla hemen siteye yönelip entegrasyonu bırakıyor ardından siparişleri onaylandığında siparişler entegrasyonda kalıyor.Entegrasyonda kalan getir onaylanmayan siparişleri onaylamaya çalıştığında getir cloud hataya düşüyor.isletme kapalı duruma geliyor.Kapali olan işletme tekrar müşteri hemen web getire yöneliyor.webden getir açıldığında entegrasyon arızaya düşüyor.

Arda Bey, ben sizi bir kaç müşteriye yönlendirebilirim, hatta buyrun İstanbul’a gelin hem gezelim hem sizi gerçekten aktif bir şekilde belirttiğiniz sayılarda sipariş alan işletmelere götürelim, kontrollerini beraber sağlayalım.

Veritabanlarının sadeliğine ve işletmelerin gerçekten sadece ihtiyaçlarına göre hazırlanmış, her müşteriye hazır veritabanı uygulamak yerine o işletmeye özel db ler hazırlanarak kurulduğunu ve getir yemek entegrasyonunda da sizin belirttiğiniz sayılarda sipariş almalarına rağmen sorun yaşanmadığını işletme personelleri ile görüştürerek teyit edelim.

Ama her ne olursa olsun siz bizim için değerli bir bayimizsiniz sizi kaybetmek istemeyiz.

Merhaba,

Dün akşam saatlerinde tarafımıza bir mailiniz ulaştı müşterinizin anydesk bilgileri de bulunan, getir ile ilgili sorun yaşadığınızı belirttiniz genelde de sorunlarınız aynı olmaktadır.

Minimum sistem özellikleri menü eşleştirmesi, connector uygulamasını çalıştırmadan sipariş onaylamayı çalışmak, uygulama kapalı denildiğinde kendiliğinden kapandı diyerek geçiştirmek arkadaşlar bu getir yemek uygulaması yüzlerce kişi tarafından kullanılıyor gerçekten sorun yaşıyorsanız destek e postası net bir şekilde bellidir mail gönderirseniz kontrolleri sağlanır.

Bağlantı sağlayarak kontrollünü gerçekleştirdiğim ve sorunlarınızın cevaplarını mail ile ilettim buradan da yazayım;

Bağlantı sağladığım da sorunun giderildiğini ilettiniz bende bilgisayarın donanım özelliklerini kontrol ettim.

Pentium E6300 işlemci 2 GB Ram (Tavsiye edilen en az 4 GB) özellikleri bulunmakta SQL, SambaPOS, Yemek sepeti entegrasyonu ve Getir yemek entegrasyonu bu bilgisayar da çalıştığı için müşterinin memnun olması gerekiyor.

Bence donanım tavsiyesinde bulunursanız daha sağlıklı olacaktır.

Ardından bir kaç dakika sonrada farklı bir müşteride getir ile ilgili sorun yaşadığınızı ilettiniz belirttiğiniz müşteriye de bağlanarak kontrollerini sağlayarak mailinizi kapattık;

Bağlantı sağladığım da poşet isimli ürünün eşleştirmesi yapılmadığı için sipariş onaylanmıyordu otomatik olarak eşleştirilince sorunsuz şekilde sipariş onaylandı.

İyi çalışmalar.

Müşterilerinizin izni olursa anydeskten kontrol etmek isterim. Ama drej adlı arkadaş nerdeyse gidip görmek istiyorum.

Ben bırakın eylem kuralı sambaposu kurduğumuzda gelen standart data üzerinde denedim sonuç yine aynı.

Varsayalımki eylem kural olmadan çalıştı. Napacaz müşteriye yapacağımıza söz verdiğimiz özelliklerden vazgeçmeniz gerek mi diyeceğiz?

Benim çalışma prensibimi biliyor musunuz bilmiyorum ama ben müşterime yüzde yüz memnuniyet garantisi veriyorum. Memnun kalmazsanız paranız iade diyorum. Yapamayacağımız şey yok diyorum.

Mantıken bu eylem kurallarda sambaposun bir parçası değilmi? Neden kullandığımda entegrasyonda sorun yaşıyorum? (Ki alakası yok dediğim gibi boş kurulumda da aynı sorunlar devam etti.)