Gel Al Departmanı Sorunları

Merhaba olabildiğince detaylıca anlatmaya çalışacağım eksik gördüğünüz bir yer varsa sorarsanız sevinirim.

Restoranımızda 3 departman var.
1- Restoran
2- Paket Servis
3- Kasa Satış (Gel Al)

Şimdi 1 ve 2. departmanda sıkıntı yok. Fakat 3.departmanı yeni açtım. Bu departmanda diğer departmanlar gibi mutfak fişleri ilgili yazıcıdan çıkması lazım ayrıca müşteri için de hesap fişi çıkması lazım. Yazıcı şablonlarını tanımladım yazıcı görevlerini de tanımladım hiçbir sıkıntı yok gibi duruyor. Eylem ve kurallardan da gereken ayarları yaptım fakat alttaki sekmelerden Kasa Satışı seçtiğimde önüme direk adisyon geliyor (ki istediğim de buydu) fakat adisyona siparişleri girip kapat dediğimde adisyonu kapatmıyor ve ayrıca ödeme aldığımda da siparişleri ilgili yazıcıdan çıkarmıyor.

Aşağıya birkaç tane resim ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son resim de paket servis departmanı gözüküyor ama öyle değil şu anda kasa satış yazıyor düzelttim hala aynı.

Gel al kısmı farklı bir durum oluşturmuyor sizin yaptığınız işlemlerde muhtemelen ilişkiler kısmında seçtiğiniz Adisyon tipi, Departman yada Terminal gibi durumlar dan dolayı çıktı alamıyorsunuz ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde kontrol ediniz.

Hepsini kontrol ettim @veysel bey hiçbir problem görünmüyor.

Videonun 6.30 dakikasına bakabilir misiniz. istediğiniz durum tam olarak bumudur

Evet kesinlikle buna benzer bir şey yapmak istiyorum.

bu şekilde kullanabilmek için default olarak gelen ayarları kullanırsanız ve adisyon tipini değiştirmezseniz otomatikmen yazacaktır muhtemelen sizin yaptığınız ayarlardan kaynaklı sorun yaşıyorsunuz SambaPOS default olarak gelen veritabanında Gel Al departmanı tanımlayarak kontrol edip işleyişini ve yazdırma işleminin normal olarak çalıştığını kontrol edip mantığını kavradıktan sonra veritabanınız da kontrol etmeniz gerekiyor