Garson performans takip

Merhaba,
Şöyle bir fikrim var yol gösterebilir misiniz?
Hali hazırda garsonlarım sipariş giriyor. Masa rengi yeşil oluyor. Garson siparişi teslim ettikten sonra ürün masaya gitti butonunu tıklıyor ve masa rengi turuncu oluyor. Daha sonra 45 dakika masadan sipariş alınmadıysa masa mavi ye dönüyor. Bu durumu raporlama işini nasıl yapabilirim. İsteğim şu garson en kısa sürede sıparişi teslim etmiş mi ve mavi olan masayı kısa zamanda kontrol edip tekrar turuncuya çevirmiş mi?

hmmm…
ilk aklima gelen “Text Dosyaya Satır Ekle” eylemi olabilir kanimca.
Dosya ismini GUN e gore kaydederseniiz ve dosyanin icine de “;” noktali virgul seklinde kaydederseniz, CVS formatinda olacagi icin, EXEL ile felan kolayca okunabilir.

Masa-1;Garson-1;21.08.2019;11:00; 45 dk gecti, hala birsey ismarlamadi

seklinde…

Sonra aksam bu dosyalari kendiniz excel ile inceleyip, garsonlarin performanslarina göre inceleyebilirsiniz.

Tabi bu bir dusunce…Ne derecede gerceklesebilir, bilmiyorum.

Madalyonun öteki yüzüde, bunlar garsona cok angarya is gibi gelecegi icin, tahminimce gercek ortamda ve 20 masa dolu, her masada 4 kisi olsa, eder 120 kisi…Garson kasaya gidip gonderdim butonuna mi basacak? Müsteriylemi ilgilenecek…Yani ne derecede akici bir is olur bilmiyorum…Kolaylastirmaktan cok, is kaybina neden olur dusuncesindeyim.

Ben zaten bu sistemi şuan 60 masalı işletmemde kullanıyorum. Tabi bahsettiğiniz gibi eksileri var ama ürün bazlı değil burdaki takip. Masaya 3 çay 1 limonata girildi. ürünler gidiyor. Garson girip teslim edildi yapıyor. Tamamını yani. Böylelikle ben ekrandan siparişi gitmemiş masaları ve süresini takip ediyorum. Rapordaki maksadım. Teslim sürelerimiz nasıl. Malum türkiyede müşteri çay istediğinde 1 dakikada önüne çay bekliyor.:slight_smile: şunu görmek istiyorum aslında ürün teslimleri hızlı mı yavaş mı kalmışız.