Fiyat Değişim Tutanağı

Merhaba ;

Aşağıdaki gibi İkram, İade, Zayi ve Fiyat Değişim raporu hazırlıyorum fakat Fiyatı değişen ürünün ASIL FİYATINI bir türlü getiremiyorum.
Rapor sorgusunda belirttiğim alana ne yazmam gerekiyor acaba ? @mehmet @vehbi

Vehbi bey ile Mehmet beyi etiketlemişsiniz, belki bizlerde yardımcı olabiliriz size işinize yarar umarım.

[Ürünler:1,1,1,1,]

Ürün Adı|Fiyat|Adet|Tutar
@{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.Price,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True):{0}:,}
{REPORT ORDER DETAILS:O.MenuItemName,O.Price,O.Quantity.Sum.desc,O.ExactTotal.Sum.desc:(ODI=True) and O.MenuItemName=“$1”}

2 Beğeni

Teşekkürler Veysel kardeş, senin için tatilde diye duymuştum, bu yüzden etiketlemedim :slight_smile:

Bu paylaştığını başka bir konuda gördüm zaten ama ben gönderdiğim formatta istiyorum mümkünse.

@EmrBkts rapor olayında çok başarılı yarın beraber kontrol edip yapabileceğimiz bir şey varsa bildirelim size.

4 Beğeni

Merhaba,

@veysel beyin dediği gibi kontrol ettiğimde bir şekilde sql script ile bu raporu oluşturabilirsiniz örnek bir scripti paylaşıyorum bunun üzerinden geliştirebilirsiniz.Takıldığınız bir yer olursa @veysel bey yada bana yazabilirsiniz.

Select TicketId as AdisyonNo,CreatingUserName as KullanıcıAdı,MenuItemName as UrunAdı,Sum(Quantity) as Miktar,Orders.Price as SatışFiyat,MenuItemPrices.Price as AsılFiyat from Orders inner join MenuItemPrices on MenuItemId=MenuItemPortionId group by TicketId,CreatingUserName,MenuItemName,Orders.Price,MenuItemPrices.Price

4 Beğeni

Bunu denedim, sql sorgusu ile ile aldığım fiyatı Samba bir türlü göstermiyor, değerler boş dönüyor.

Merhaba,

Nasıl boş dönüyor anlamadım @Banned bey,
Paylaştığım sql scripti sambapos çıktısını aşağıda paylaşıyorum

Sizinkini denemedim henüz, @erkan_kaplan ile birlikte yaptığımız bir script vardı. Sizinkini müsait zamanda deneyeceğim.

@EmrBkts teşekkürler, tam olarak o şekilde olmasa da ışık tuttu bize, şu anda istediğim gibi raporu alabiliyorum.

Bence böyle daha bir estetik oldu (EKSI ve ARTI farklar ile):

Yalniz portion larda bir sorun var sanirim…Bir daha kontrol edeyim. Sanki portion olunca fiyatlari farkli hesapliyor gibi…

Kullanmak isteyen olursa;

[Fiyat Değişim Raporu:1,1,1,1,2,1, 1, 1,1, 1]
>A-No|Kullanıcı Adı|Masa Adı|Saat|Ürun Adı|Miktar|Menü Fiyatı|Satış Fiyatı|Satış|Fark
{REPORT SQL DETAILS:
SELECT 	OrderNumber AS AdisyonNo,
		CreatingUserName AS [Kullanıcı Adi], 
		TicketEntities.EntityName AS [Masa Adı],
 		CONVERT(char(5), LastUpdateDateTime, 108) [Saat],
		MenuItemName AS [Ürun Adı],
		CAST(Sum(Quantity) AS INT) AS [Miktar],
		CONCAT (MenuItemPrices.Price, ' TL') AS [Menü Fiyatı], 
		CONCAT(Orders.Price, ' TL') AS [Satış Fiyatı],
		CASE
		 WHEN (SUM(Orders.Price - MenuItemPrices.Price) > 0 ) THEN 'KAZANCLI'
		 ELSE 'KAYIPLI'
		END AS [Satış],	
		CONCAT(SUM(Orders.Price - MenuItemPrices.Price), ' TL') AS Fark
		FROM Orders 
INNER JOIN MenuItemPrices ON MenuItemId=MenuItemPortionId 
INNER JOIN TicketEntities ON TicketEntities.Ticket_ID=Orders.TicketId
WHERE Orders.Price != MenuItemPrices.Price
GROUP BY OrderNumber,CreatingUserName,MenuItemName,Orders.Price,MenuItemPrices.Price, LastUpdateDateTime,TicketEntities.EntityName
	:F.AdisyonNo,F.Kullanıcı Adi,F.Masa Adı, F.Saat, F.Ürun Adı, F.Miktar,F.Menü Fiyatı,F.Satış Fiyatı,F.Satış,F.Fark:
	:{0}|{1}|{2}|{3}|{4}|{5}|{6}|{7}|{8}|{9}
}
3 Beğeni

harikasınız teşekkür ederim

[Fiyat Değişim Raporu:1,1,1,1,1,2,1, 1, 1,1, 1]
>A-No|Kullanıcı Adı|Masa Adı|Tarih|Saat|Ürun Adı|Miktar|Menü Fiyatı|Satış Fiyatı|Satış|Fark
{REPORT SQL DETAILS:
SELECT OrderNumber AS AdisyonNo,
CreatingUserName AS [Kullanıcı Adi],
TicketEntities.EntityName AS [Masa Adı],
CONVERT(char(10), LastUpdateDateTime, 104) [Tarih],
CONVERT(char(5), LastUpdateDateTime, 108) [Saat],
MenuItemName AS [Ürun Adı],
CAST(Sum(Quantity) AS INT) AS [Miktar],
CONCAT (MenuItemPrices.Price, ' TL') AS [Menü Fiyatı],
CONCAT(Orders.Price, ' TL') AS [Satış Fiyatı],
CASE
WHEN (SUM(Orders.Price - MenuItemPrices.Price) > 0 ) THEN 'KAZANCLI'
ELSE 'KAYIPLI'
END AS [Satış],
CONCAT(SUM(Orders.Price - MenuItemPrices.Price), ' TL') AS Fark
FROM Orders
INNER JOIN MenuItemPrices ON MenuItemId=MenuItemPortionId
INNER JOIN TicketEntities ON TicketEntities.Ticket_ID=Orders.TicketId
WHERE Orders.Price != MenuItemPrices.Price
GROUP BY OrderNumber,CreatingUserName,MenuItemName,Orders.Price,MenuItemPrices.Price, LastUpdateDateTime,TicketEntities.EntityName
:F.AdisyonNo,F.Kullanıcı Adi,F.Masa Adı, F.Tarih, F.Saat, F.Ürun Adı, F.Miktar,F.Menü Fiyatı,F.Satış Fiyatı,F.Satış,F.Fark:
:{0}|{1}|{2}|{3}|{4}|{5}|{6}|{7}|{8}|{9}|{10}
}

Tarih ekli hali :slight_smile:

Fiyat değişim raporu pek sağlıklı çalışmıyor. Bunun sebebi ise parçalı ödeme almak. Parçalı ödeme alındığında tahsil edilen tutar adisyondaki ürünlerin fiyatlarından belirli miktarlarda düşüş yapılarak oluyor. Bu da rapora fiyat değişimi gibi yansıyor.

Aynen ilk deneme de eski ödemelerde tam tersi bidurum söz konusu idi değişikler yaptım düzeldi sonra ni bi ödeme yaptım bu sefer de tam tersi çıktı
tarih ekledim tarihten adisyona baktım fiyat değişim yoktu parçalı ödeme vardı
tekrar orijinal halini ekledim tarih koydum