Fix Menü ' de takip

Fix menü veriyorsunuz. Her menüde iki bira, ya da iki tek rakı,ya da bir bira bir rakı ya da cocacola , bir dünya yemek var.

Bunun takibini nasıl kolaylaştırabiliriz ?

Masaya her 6 kişi için bir 70 lik gidiyor. Kontrolü sağlamak için ne önerirsiniz ?

Her Fix alıcısına bir barkodlu fiş bırakmayı denedik ama fişlerde karıştı:)))

Sipariş etiketleri oluşturun
Seçim sınırlaması yapın

Tamam ama seçimlerin hepsini birden almıyorlar. Önce bir tek alıyor sonra bir tek ya da bira vs.Birde aşırı kalabalık oluyor birden yaklaşık 500 sipariş geliyor.

Soru bana biraz karmaşık geldi kimi bira rakı istiyor kimi 2 rakı istiyor kimide 2 bira istiyor ve 6 kişiye 1 70 lik gidiyor buradaki soruyu biraz daha genişletebilirsen sevinirim fix menü satıyorsun ve bu fix menüde istekler mi var ? Fix Menü benim bildiğim belli bir yemektir fix menü-1 fix menü-2 fix menü-3 diye sınıflandırıp ona göre mi fiyatlandırıyorsunuz ? bira ile rakının fiyatı aynı olamaz biraz daha soruyu genişletirmisin ?

Aynı anda 500 sipariş geliyor ise 50 pc bi o kadar da personel gerekli
Konuyu daha da detaylandırın
Çözülemeyecek sorun yok
Uzun uzun yazın bakalım

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

Fix menü ve içeceği müşteri isteğine bırakılıyor. Bir tek rakı ile bira ya da şarap aynı fiyat. Eğer müşteri bir rakı isterse diğerini bira alabiliyor. Bir masada 6 kişi grup oturduysa bu masaya tek tek rakı gönderilmiyor bir 70 lik gönderiliyor ve içecekleri kapatılıyor. Bu arada hesap gece sonunda alınıyor.

Şimdi sorun şu.
Ben hangi Fix Menü biletine ne verdiğimi seri bir şekilde nasıl işlerim ve kalanı görürüm ?

Tabi ki bir organizasyon düzeni olmazsa biz bir düzen tutturamayız programda ama müşterim bunun içinde programın en uygun olacağı düzeni oluşturmamı istedi.

Fix biletler için birer barkodlu fiş yazdırayım diyorum. Kağıdı biraz daha kalın olsun ve garsonlar onunla gelip alsınlar içeceklerini. Yalnız kafalar iyiyken bu biletleri korumaları çok zor. Kaybedene içki vermezsek ortalık silah sesine boğulur:)))