Emre Eren 1976 - ∞

28

SambaPOS’un kurucusu ve geliştiricisi, başarılı bir yazılımcı, güvenilir bir ortak, harika bir baba, harika bir eş ve 32 yıllık eşsiz dostum; kalp krizi sebebiyle 3 Mart 2019’da aramızdan ayrıldı. Maalesef kalbi ve bedeni, bu büyük dehayı taşıyacak kadar güçlü olamadı. Eminim ki ruhu şu an cennette ve huzur içinde. Kalbimizde sonsuza dek yaşayacak.

Belki kişisel olarak onu tanıma fırsatı bulamadınız ama eğer tanısaydınız onun için söylediğim her kelimenin yetersiz kaldığını çok daha iyi anlayacaktınız. Dürüsttü, paylaşımcıydı, çalışkandı, zekiydi, yardımseverdi, cömertti, ileri görüşlüydü, açık fikirliydi ve kalbi sevgi doluydu.

Bir şeyi yapmak istiyorsan en iyisini yapmak için çalışmalısın, yaptığın şey kişiliğinin bir göstergesidir, derdi. Bir şeyi kendin için değil, herkes için yaparsan kazanırsın, derdi. Ürettiğin çözüm, birden fazla kişinin problemini çözebiliyorsa başarılısındır, derdi.

İyimserdi ve umutluydu, hata yapanların bile hatalarını düzeltmek için her zaman bir şansları daha olmalıdır, derdi. Bu nedenle kimseyi kırmadı, fırsat verdi ve bekledi.

Sabırlıydı, iyi işler zaman alır, tanrı bile dünyayı yedi günde yarattı, derdi.

Onun için söylenecek çok şey var. Sayfalarca yazabilirim. Ben şanslıydım. Hayatımın büyük bir bölümünde vardı. Daha fazlasını umut ederdim ama olmadı.

SambaPOS onun en büyük ve en son tutkusuydu. Gece ve gündüz SambaPOS için çalıştı. Kodları ben yazdım ama büyük SambaPOS topluluğu ve onu destekleyenler SambaPOS’u yarattı, derdi.

Yazdığı kodlar yüzlerce ülkede ve binlerce kişi tarafından kullanıldı. Milyon dolarlık şirketlerin milyonlarca dolar harcayarak başaramadığını onu destekleyen ve ona inanan insanlarla başardı. Bugün, binlerce restoran onun yazdığı kodlarla çalışıyor.

Yapacakları bitmemişti. Çok büyük hayalleri vardı.

Hayallerinin ve işinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Nefesim yettiği sürece eserini yaşatmak için elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağım. Ona inanan birçok insan da aynısını yapacaktır.

Huzur içinde uyu en iyi dostum. Ruhun her zaman yanımızda olacak.

20 Beğeni

Nur İcinde Uyu :cry: Allah sabirlar versin.

3 Beğeni

Nur içinde yat koca yurekli insan

4 Beğeni

Emre abi bizlere hakkını helal et,senin le tanışmak nasip olmadı ama sen bizim her daim kalbimiz desin dualarımız seninle…

4 Beğeni

Emre abi için 1 fatiha 3 ihlâs suresi okuyabiliriz.babam a Emre Eren abimizin ruhu için yasin-i şerif okuyacağım.

4 Beğeni

Allah Rahmet eylesin Nur içinde yatsın Tüm SambaPos Ailemizin Başı sağolsun

2 Beğeni

Mekani cennet olur insallah geride kalanlarina allah sabir ihsan eylesin. Allahim sen rahmet et.

2 Beğeni

Allah Rahmet eylesin Nur içinde yatsın

2 Beğeni

Emre’yi araştırırken farkettiğim bir paylaşımı. Yaptığı her şey çok anlamlıydı. Yaptığın her şey için minnettarız.

4 Beğeni