Elterminal Uygulaması

Herkese merhaba

Tablet:Samsun Tab A Serisi veya Samsun Tab3 lite
Anten:Ubnt Ap-Lr Model
Sql Cihaz ise:İntel İ5 7.Nesil veya Amd Athlon x2 220
Ram:8 Gb
Modem ve Netwrok sadece Sambapos için ayarlanmış müşteri network ayrıdır.

Sambapos mobil clinet uygulamasın da müşterimizden gelen şikayetleri bildirmek isterim

1)_El terminal sipariş alıp işlem bitirdiğimizde Bu adisyon farklı bir kullanıcı tarafından işlem yapıldı uyarı verip girilen siparişler siliniyor ve tekrardan sipariş almaya çalışıyor.O garsondan hariç o masaya kimse işlem yapmıyor.Şikayet çoğunluk bundan geliyor.

2)_Lokasyonda İnternet yok ise el terminal lisans yok uyarısı veriyor işletme satış duruyor.arıza bir günden fazla oluyor kimi zaman
Not:Sunucu cihazda internet yok ise

Aynen bu soruna katiliyorum. Suanda bendede ayni sorun var.
Müsterilerin bircogunda ana kasada Internet yok ve baglanmak istemiyorlar.

Lisans 1 kez tanimlandiktan ve ayarlandiktan sonra, bir daha sormasa veya internete ihtiyac duymasaydi cok güzel olurdu.

1 Beğeni

1- Sorununuz eğer o masa başka bir cihazdan açık ise bu hatayı vermektedir eğer masa olmadığı halde hata verdiğini belirti yorsanız. Android son versiyonu indirip güncellemeniz durumunda başka bir cihazda işlem yapacağınız masa açık değil ise sorun yaşamazsınız.

2- Mobil uygulama Server bilgisayarınızı kapatmadığınız sürece ilk açıp mobilden lisans almanız durumunda lisans istemeyecektir, fakat her cihazınız kapanıp açılışında Mobil uygulamamız lisans kontrolü yapmaktadır.

1 Beğeni

Lisans kontrolünü bu kadar sık yapmasa da haftada 1 yapsa, bazen 1-2 gün sürebilen bölgesel internet kesintilerinde bu tür sorunlar ortadan kalkabilir …

Mustafa bey, android uygulamamız tek lisans alarak 2 part time çalışan garsonun telefonuna yükleyebilir, garson işten çıkış yaptığında diğer personel hiç bir ayar yapmadan mobil uygulamaya giriş yaparak kullandırabilirsiniz bu amaçla her cihaz kapanıp açıldığında lisans kontrolü yapmaktadır.

1 Beğeni