E adisyon ? Nedir nasıl kullanılır . SambaPOS ne zaman dahil edilecek

Evet arkadaşlar sanırım sorulmadı biliyorsunuz buda yasa ile bizlere destek yapmaları gerekirken zorunlu hale getirilen ama henüz 31.12.2021 yılında suanki duruma göre geçilmesi gereken bir sistem acaba samba pos içersinde bununla alakalı bir geliştirme varmıdır . Varsa nasıl kullanılacak yada ne zaman hazır hale gelecek @mehmet @Tayfun bilgi alma şansımız varmıdır acaba şimdiden teşekkür ederim herkese

Münir selamlar;

e-adisyon altyapımız hazır.
e-adisyonda; e-fatura ile aynı altyapıyı kullanıyor. Ama seninde dediğin gibi henüz resmi Genelgeler tam olarak hazır değil.
Temel olarak eski yıllardır var olan Resmi Adisyon zorunluluğu olan Alkollü işletmeleri kapsıyor. Zaman içerisinde tüm işletmelere indirgenmesi planlansa da şu anda sadece 18-08-2001 tarihinde yayınlanan 299 sıra numaralı tebligde bahsedilen işletmeleri kapsıyor. (aşağıda görselini ekledim)

Bunun hazırlığı içinde 3 ay süre verildi ama henüz bu hazırlıkta GIB tarafından detaylandırılmadı.
Ama buna rağmen tüm e-fatura operatörleri herhalde böyle olur diye kendi taraflarında hazırlıklarını yaptılar.

Bizde aynı şekilde SambaPOS da verilen her siparişin otomatik olarak GIB tarafından kayıt edileceği şekilde altyapımızı hazırladık. Yürürlüğe girdiği gün kullanabileceğiz.

4 Beğeni

tesekkur ederım @mehmet bey bu arada birsey daha sormak ısterım en azından fıkrınızı almak . ben sunu anlıyorum yakınde eft poslar en azından sambaPOS gıbı uygukamalar kulanan ısletmeler ıcın ortandan kalkacak gıbı duruyor sankı . ? bu tamamen meraktan sordum