Düşük konfügrasyon bilgisayarda kasma

via 1,6 işlemci 2 ram 30 gb harddisk pc
standart kurulum yaptım bilgisayar kasmadı işlemci %20-30 larda

gelişmiş paket servisini kurdum…işlemci 90*100 lerde gezmeye başladı…

gelişmiş paket servisi + yük bindiriyormu sisteme
bu kasma olayını nasıl çözerim

Via 1,6 işlemci den kastınız tam ayrıntılı yazarsaniz yardimci olabilirim

Bekledigim Aciklama Bu dildi su sekilde yardimci olmaya calisim kullandıgınız bilgisayar eger masa üstü dedigimiz tarzda veya bir notebook bilgisayar ise bilgisayarlarina SSD alip sistemi bunun üzerinden calistirman yeterli olacaltir …

Çözemezsiniz.
2019 teknolojisi ile yazılmış bir yazılımı 2010 model bir bilgisayarda kullanmaya çalışıyorsunuz. Bu gibi tepkiler vermesi çok normal.

Teknik olarak SambaPOS ekranları oluşturmak için WPF adında bir teknoloji kullanır.
WPF ekranları çizmek boyamak için Ekran Kartı kaynaklarını kullanır, Bahsettiğiniz düşük konfigürasyonlu cihazda ekran kartı da çok düşük olduğu için CPU ya yükleniyor ve o da yeterli gelmiyor.

Default kurulumda default ekranlar var, masalar vb default durumda. Ama Paket Servis ekranı son derece karışık ve süre bazlı çalışan çok yapısı var. Bu sebeple yavaşlıyorsunuz.

Bahsettiğiniz ve işinizi üzerinde takip etmeye çalıştığınız bilgisayar, muhtemelen elinizde kullandığınız cep telefonunuzdan bile daha düşük özelliklere sahip bir bilgisayar. Eğer iş yapıyorsak, eğer kasamızı siparişlerimizi bu bilgisayardan takip edeceksek azıcık da bu bilgisayara yatırım yapmalıyız.

1 Beğeni

sana katılıyorum…makineyi müşteri almış…perişan etti bizi…