Çoklu Dil Desteği

Merhaba Dökümandaki çoklu dil çalışmıyor
https://kb.sambapos.com/4-30-siparis-sablonunda-coklu-dil-kullanimi/

hmmm…
sorunsuzca calistigini onaylayabilirim.

Büyük ihtimal ile sablonunuz calismiyor olabilir mi?

1 Beğeni

Merhaba,

@bayhanazad bey dökümanların hepsi test edildikten sonra yayınlaması yapılıyor.@erkan_kaplan beyin dediği gibi şablonunuzu kontrol edin.

Dökümana eklenen Html şablonunu yapamadım dökümandaki şablonun aynısını kopyalayıp yapıştırarak deneyebilirmisin ben çalıştıramadım ben yazılım tarafını anlamıyorum HTML şablonlarından oradaki şablon örneğini kullanarak iş yapıyorum burada hazırlanan döküman bende çalışmadı

[LAYOUT]-- General layout<div style="margin:0 0 5 0;border:0 0 1 0;border-color:black"><div style="text-align:center;font-size:18;font-weight:bold;margin:0 0 5 0">Ticket</div><div style="text-align:center;font-size:12;font-weight:bold;margin:0 0 5 0">Samba Cafe<br/>Istanbul</div><div align=left>Tarih: {TICKET DATE}</div><div>Saat: {TIME}</div>{ENTITIES}<div style="margin:0 0 5 0">Adisyon No: {TICKET NO}</div></div><table width=200>{ORDERS}</table><div style="font-weight:bold;margin:0 0 5 0;padding:5 0 5 0;border:1 0 1 0;border-color:black"> {DISCOUNTS}[<table><tr><td width="14*" align=right>Toplam İkram</td><td width="6*" align=right>-{ORDER STATE TOTAL:Gift}</td></tr></table>] [SERVICES]<table><tr><td width="14*" align=right>{CALCULATION NAME}</td><td width="6*" align=right>{CALCULATION TOTAL}</td></tr></table>[ORDERS]
-- Default format for orders
<tr>
<td width=“2*” align=left>{QUANTITY}</td>
<td width=“3” align=left> X {NAME}<br>{ITEM TAG:Arapça}</br></td> </tr><tr><td colspan=3>{ORDER TAGS}</td></tr>[ORDERS:İkram]
-- Format for gifted orders
<tr><td width="2*" align=right>{QUANTITY} </td><td width="14*">{NAME} (İkram) </td><td width="4*" align=right>{TOTAL AMOUNT}</td></tr><tr><td colspan=3>
{ORDER TAGS}</td></tr>
[ORDERS:İade]
-- Nothing will print for void lines [ORDER TAGS]
-- Format for order tags<div style="padding:0 0 0 30">* [={ORDER TAG QUANTITY}>1?'{ORDER TAG QUANTITY} X ':'']{ORDER TAG NAME} [({ORDER TAG TOTAL PRICE})]</div> [ENTITIES:Masa]-- Table entity format<div>Masa: {ENTITY NAME}</div> `` [ENTITIES:Müşteri]-- Customer entity format<div>Müşteri: {ENTITY NAME} {ENTITY DATA:Phone}</div>

buradaki şablonu tekrar inceleyebilirmisiniz

https://kb.sambapos.com/4-30-siparis-sablonunda-coklu-dil-kullanimi/

@bayhanazad bey şablonu kopyala yapıştır yönetemi ile aldıktan sonra [ORDERS] yazan yeri bir satır aşağıya indirin düzgün gözükecektir.

Bu sefer de Calculation kısmı görünmüyor

[SERVICES] yazan yeride bir satır aşağı indirin.

Şablon düzeldi

@bayhanazad bey bu zaten sipariş şablonu burada fiyat olamaması lazım

@EmrBkts bey Hesap fişi nasıl olacak peki gene eksik var çift dilde hesap nasıl götüreceğiz eksikler var

Mutfak sipariş şablonundaki hatayı düzelttik.Adisyon şablonuna da bakıyorum.

@EmrBkts ellerine sağlık şablonumuz düzeldi işte sambaposun farkı bu anında çözüm üretme bu dökümanın daha çok kişiye fayda sağlayacak teşekkürler :heart::heart::heart:

2 Beğeni