CID SHOW Caller ID sabit telefon numaralarını algılamıyor

arkadaşlar
Sambapos v5 de coller Id olarak ASL-CID4 kullanıyorum. GSM gelen aramaları algılıyor ve ekranda en alt sağ köşede gösteriyor. Şehir içi Sabit telefonları hiç algılamıyor. Sabit telefonları algılamamasının Çözümü varmıdır.

Caller id cihazının driver ını güncelleyin
Caller id programı açıklken sambaposu kullanmayın. Arka planda çalışmadığına emin olun.

Neler yaptığınızı detaylı paylaşırsanız yardımcı oluruz

Sezgin bey teşekkür ederim. Driver güncel. Arka planda çalışma yok. Telefon kodu ### ### #### 10 rakmla tanımlı. bizim şehir içi aramalarda telefonda ####### 7 rakam görünüyor. il dışı aramalarda 10 rakam göründüğü için ekrana geliyor. Acaba sorun rakam sayısından mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Aynı hata ile karşılaşan var mı? Problemin çözümünü paylaşırlar ise sevinirim.

Hayır şehir içi 7 rakam çıkar problem olmaz

Birşeyleri yanlış yapmış olabilirsin
Setup’ı tekrar kontrol edin

Nevzat Bey merhaba Ayarlarınızı nasıl yaptınız aygıtlarda ayarlarınızın ekran görüntülerini paylaşırmısınız

Merhaba, Eğer yeni kurulum yaptığınız biryerse bağlı telefon hattının türk telekomdan arayan numaraları göster özelliğini açtırmanız gerek. 444 1 444 iyi çalışmalar

Ali Merhaba ilk yazıda GSM den gelen aramaları algılıyor ve ekranın en alt sağ köşede gösteriyor diyor, Caller id özelliği açık demekki kapalı olsaydı hiç numara göstermezdi sanırım Nevzat beyin ayarlarında eksik sabit hatlardan kaynaklı

Gsm ve sabit hatlar farklı santrallerden gelir, Clip/Clir özelliği olmayan santrallerde numaralar görünmez. Mobil hatlar için FCT cihazı kullanılırken sabit hatlar için CallerID kullanılır. İkisi bir arada olan bir çözüm varmı bilmiyorum, varsa bende bilmek isterim.