Cep telefonu ile Caller id Hk

Yazılım ekibi ile görüştüm bunun için bir android çözümü hazırlıyorlar kısa süre içerisinde bu alandan paylaşımını gerçekleştireceğim.

1 Beğeni

@veysel aynen oyle bır bılgı paylasıldı ıngılızce formdada banım konuma @vehbi tarafından . @Banned bahsettım kendısınde bu konu uzerıne bır calısması oldugunu belkı ıletısım kurarlar yada zaten ıletısımdedırler :slight_smile: bellı mı olur

Bulut santral olan müşterilerimiz için geliştirilmiş bir yazılım bizimkisi, cid yada fct gibi bir cihaza gerek olmadan çalışıyor.

@Banned pekı adamın bulut degılde kendı ıp santralı olursa bu senaryo ıcın farklı duzenlemenız varmı acaba - netıcede adam paraya kıyıp santralıde almıs olabılıur benım gıbı [ :slight_smile: ] cok kısı yoktur bu durumda ama meraktan sordum . bu arada benım cıhazım hıbrıt bır cıhaz analog hem ıp o nedenle cıd602 kulanıyorum suan ıcın bu sekılde bır gereksınım yok ama senaryo gelıstırmek adına sordum

Tabiki, parametreler özelleştirilebilir.

@emre @Banned @Sezgin @vehbi @veysel @mehmet @duzali @EmrBkts bu gelıştırılen yenı ozelıkler ozellestırılebılınen durumlarla alakalı acaba bır bolum mu olmalı ne dersınız yanı bazı seylerden bı haber oluyor cogu kısı . hatta belkı bır bayının bununla alakalı yada bır son kulanıcının bununla alakalı bır ıhtıyacı var ama formda yada bıler kaynagında gormedıgı ıcın belkı talep bıle etmemıs edememıs yada kım bunla ( ozel kendıne ozel oldugunu dusundugu ıcın ) ılgılenır kı dıyıp belkı yazmaktan vaz bıle gecmıstır . kategorı baslıgı modullerde olabılır - veya yaratıcı cozumler yada fıkırler . benımkı tamamen kısısel fıkrım belırtmeden gecmek ıstemedım . bu sadece en azından bu sıstem uzerıne gelıstırme yapan arkadaslarda belkı emeklerının karsılıgını bulur alırlar ve dafa fazla gelıstırme yaparlar

Bunun için daha önceden bir firma Android ile çalışan bir yazılım çıkarmış ama geliştirmemişler ve android 4.0 dan sonra maalesef çalışmıyor. Aradım görüştüm ama geliştirmeyi düşünmediklerini belirttiler.

Yazılımın çalışma mantığı gayet basit aslında, bilgisayara kurulan bir host uygulamasına gelen numaraları wifi üzerinden gönderiyor. Yeni sürümde samba mesaj sunucusuna ilave edilebilir bir özellik olarak düşünüyorum @vehbi

image

Firmanın web adresi :
https://www.sucumatik.com/uygulama/android-callerid-uygulamasi/

yapilir böyle birsey…
deneyim ugrasayim biraz bakim neler cikacak

Cep telefonu icin ufak bir APP yazdim.
Gelen telefon numaralarini tlefondan aokuyup, WIFI uzerinden Sambapos un bulundugu PC ye gönderebiliyorum. PC üstündeku ufak bir uygulama ile de, gelen numarayi COM3 portuna (resimde putty) yönlendiriyom.

SambaPOS da ne gibi bir ayarlar yapmam gerekli?
Generic Modem felan hepsini denedim ama bir türlü POPUP penceresi acilmiyor.
Fikri olan var mi?

Tesekkürler.
E. Kaplan

1 Beğeni

@erkan_kaplan Android Callerid ile ilgili ürünümüzün testleri bitmek üzere. Çok yakında duyurusu yapılacak ve lisans portalında görünecek.

Tayfun Bey bunun SambaPOS bayiilerine 1 lisansın ücretsiz olarak verilmesini öneriyorum.

Bu uygulamayı ben bu özellikleri ile ücretsiz olarak entegre edeceğim. Daha gelişmiş özellikler için bir lisans değil ama hizmet ücreti alacağım.

Bu ve bunun gibi geliştirme aşamasında olduğum birçok uygulamayı yakında müşterilerimin hizmetine sunacağım. Bunları Samba Market üzerinde sunmak için gerekli koşullar nedir ?

Bayilere 1 lisans denemeleri için ücretsiz gönderilecek tabii ki. Şu an için bizim tarafımızdan üretilmeyen 3. Parti entegrasyonların ve yazılımların satışı ile ilgili bir planımız yok.

@Tayfun bey acaba nezaman deneme sansını yakalayacagız . yanı lısanslar ne zaman yolanacak denemek adına ?

1 Beğeni

Google play üzerinden ve cp.sambapos mağazası üzerinden ne zaman yayınlanır. kontrol ettiğimde bulamadım da. buraya linklerini atmamız mümkün mü? bir de kurulum aşamasında yapmamız gereken ayarlar nedir

1 Beğeni

Henüz yayınlanmadı, yayınlandığı zaman gerekli bilgiler forum ve mail üzerinden tüm kullanıcılara bildirilecektir.

2 Beğeni

Arkadaşlarımız yayınlamak için son kontrolleri yapıyor. Biter bitmez duyurulacak ve yayınlanacak.

2 Beğeni

Duyuruldu : Android Caller Id

1 Beğeni

@mehmet yaa bu kadar ıhtıyacmıydı bu. Benimki meraktan vallahi. Gercı bende olursa voıp olmasını tercih ederdim ama. Demekkı bekleyen cok kısı varmıs. Arada

iciniz ferahlasın arada diye birde guzel bir manzara yollayayım en azından girerek mutlu olalım

3 Beğeni

Evet isteyen müşteriler olmuştu. Ayrıca gün sonunda otomatik olarak o günkü arama listesini ve yanıtsız aramaları da mailinize gönderiyor. Bu da önemli bir özellik bizce.

2 Beğeni

@vehbi yanlıs anladın ozur dilerim ben fark etmemişim talebi. Gecen buna benzer bir yazıda yazmıştım. Oradan aklıma geldi yazdım talep olusmazsa yada eksiklik hısedılmezse yapmadınız tabıkı

2 Beğeni