Bir Menü siparis verene, bütün alkolsüz icecekler ücretsiz

Merhabalar,

bir müsterinin istegi üzerine, söyle bir cözüm ariyorum:

Örn:

888  Menü1     25,00 €

889  Menü2     30,00 €

Durum 1:

Eger müsteri Menü 1 i secerse, bütün alkollü ickiler +1,00 € veya tanimladiklari herhangi bir Fiyat da olabilir, faturaya ilave edilecek.

Durum 2:

Eger müsteri, Menü 2 yi secerse, bütün alkolsüz icecekler ücretsiz. Istedigi kadar alkolsüz icecek alabilir, icebilir.

Böyle birsey sambapos da gerceklestirilebilir mi?

Her türlü fikir icin simdiden tesekkürler…

E. Kaplan

Hafiften cözüldü gibi…

Bütün alkolsüz icecekler SIFIR fiyatinda.
Menü ve alkollü icecekler faturaya dahil olacak sekilde.

Gelismeleri yazarim…

Kisaca cözümü vereyim, belki birilerinin isine yarar.

Normalde asagidaki anlatilanlari 1:1 uyguladigimizda calisiyor.
https://kb.sambapos.com/4-43-karma-menu-uygulamasi-nasil-yapilir/

Fakat burda anlatilanlarda, hepsi birbirine bagimli. Yani Main, Drink ve Side eger bir siparis icinde secilirse COMBO olayi calisiyor.

Oysa benim ulasmak istedigim, müsteri eger tanimlanan bir menüyü secerse, alkolsüz icecekleri SINIRSIZ olarak icebilsin.

Cözümü söyle;
Yukarda anlatilanlari 1:1 uyguladim. Degistirdigim taraflari kisaca sunlar;

• (Eylem) Her 1 alkolsüz icki seciminde COMBO calismasi icin X bölümünü 3 degilde 1 olarak degistirdim, cünkü 3 tane ürün degilde, 1 tane ürün girildiginde Combo olayinin baslamasini istiyorum
    (X: 1)

• (Eylem) Ihtiyacim olan sadece Drink’ler ile oldugu icin, MAIN ve SIDE tanimlamasini kaldirdim (DEYIM yazan bölüm);
    image

• (Kural) Asagidaki bölümde Main yerine, Drink kullanmak isteidigimde sistem cokuyor. Sanirim bir yerlerde hardcoded olarak Main ariyor, bu bölümü aynen biraktim. Fakat ayarlarimin hicbir yerinde MAIN tanimli degil.

Ihtiyaca göre tabiki elbette bircok degisik variationlar denenebilir.

Benim ihtiyacim olan bu kadar.
Sonuc bir önceki resimdeki gibi. Tanimlanan ürünleri COMBO Promation olarak ve SIFIR Fiyatta hem ekrana hem de yazicidan cikti olarak veriyor.

Saygilar
E. Kaplan

2 Beğeni

@veysel
@Mehmet
Hocam bu ComBo Menü olayinda söyle bir senaryo uygulanabilir mi:

Secim esnasinda degil de, mesela Menu 1 ürünü secildi diyelim, ondan sonra NE ZAMAN SIPARIS VERILIRSE VERILSIN (mesela her 15 dk ta tabletten siparis veriyorlar), butun ürünler SIFIR olarak adisyona eklenebilsin. Mümkün müdür?

Ordaki Function’larin ne ise yaradigini tam olarak bilmedigim icin boyle bir senaryo yapilabilir mi bilmiyorum.