Bir kategori baska bir kategorinin ALT BÖLÜMÜ olarak kullanilabilir mi?

Merhabalar,

bir döner siparisi verildiginde, cacik, sogan, patetes, pilav, ketchup gibi alt kategorileri kendim elim ile yazip ayarlayabiliyorum.

Fakat, bir müsterinin asagidaki resimdeki gibi bir gruplari var. (Tipik alt menü gibi düsünebilirsiniz, yukardaki örnekteki gibi)

Resimdeki bu 2 grubu sadece 4-5 üründe ALT menü olarak kullanmak istiyor. Bundada sorun yok. Oturur tek tek yazar cikarim olayin icinden…Deee ben biraz tembel insanim. :slight_smile: Sadece ögrenmek acisindan soruyorum/bilmek istiyorum:

Bir gurub baska bir grubun ALT grubu olarak 2-3 tiklama ile ayarlanabilir mi? Yoksa tek care tek tek yazmak mi?

Tesekkürler
Erkan Kaplan

Erkan bey ya ben sorunuzu anlayamadım yada siz sipariş etiketi yada alt menü olarak ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki videolar işinize yarar diye düşünüyorum.


1 Beğeni

@veysel hocam cok sag olun.
Youtubede basliginda sambapos yazan butun videolarak baktim.

Video da Siparis Etiketleri olarak gecen yerde, acaba dedim ben bir grubu toplu halde ekleyebilir miyim? Benim kisi sadece bir düsünceydi. :slight_smile: Zamanla insan ayni seyleri yapacagi icin, dedigim gibi üsengec birisi oldugumdan, TEK TEK ilave etmek yerine, toptan bir grubu, bir ürüne Siparis etiketi olarak ekleme özelligi varsa acaba kullanabilir miyim düsüncesinden yola cikarak sordum.

Aslında sorunun cevabı evet ama sipariş etiketleri kullanarak evet.
Yani bir ürünü seçtiğinizde ilgili alt özellik yada fiyata dahil olan ürünleri etiket olarak tanımlayıp, ürünü seçtiğinizde otomatik olarak seçili olmasını sağlayabilirsiniz. Olur derseniz tarifini verebilirim.

@Banned tabiki hocam , seve seve dinlerim/alirim

Buyrun …

1 Beğeni

@Banned Ürün özelliklerini düzenle kısmına geçip ürün etiketlerine geldiğimiz an, ürün etiketlerini elle yazmak yerine ürün etiketlerine tıkladığımızda tanımlı olan ürün etiketlerine gitmesini ve oradan seçerek tanımlamamız mümkün değil mi acaba.

Benim ürün etiketlerim maalesef ızgaraya ait olduğu için baya uzun. Yani bir 2 kişilik karışık ızgara için etiketleri elle yazmak yerine tanımlı etiketlere gidip çentikle seçmemiz daha makul ve daha kolay tanımlanamaz mı?

Benimki bir fikir ve olabilirliği varsa da elbet işime gelir

Benim yaptığıım örnek zaten otomatik seçiyor belirlenen etiketleri.
Ne demek istediğinizi tam analayamadım …

Dondurma kısmındaki etiketleri otomatik seçsin diye portakal, çilek veya muz etiketlerini elle yazıyoruz ya hani araya virgül koyarak. Elle yazmak yerine tanımlı etiketlere gitse ve oradan istediğimiz etiket üzerine dokunarak tanımlasa diyorum. Olmadı anlatamadıysam size mobil üzerinden ulaşabilmem mümkün mü @Banned bey

Anladım, da bu mümkün değil maalesef, zaten bu işlemi 1 defa yapacaksınız. O kadar zor olmasa gerek.

Famili karışık ızgaram var 11 adet şiş ve 4 parça seçmeli ızgara. Bunu bir defa yapıyoruz evet haklısınız, ben sadece bu yöntem tanımlı olan etiketleri yazmamızı istiyor zaten. Hani direk tanımlı etiketlere gidecek olması daha hoş olmaz mıydı diye fikir beyan etmek istedim.

Dondurma kadar kısa etiketlerim olsa baya zor olmaz haklısınız

Bunu yazılım ekibine iletmeniz gerek, aslında evet bir gereklilik […] tıklayınca ilişkilendirilmiş etiketlerin listesi gelebilir ve oradan seçim yapılarak olası yazım hatalarının da önüne geçilebilir. @mehmet @emre

@Banned harikasınız. Beni anlıyor olmanızdan ve daha bu yöntemi daha işlemsel olarak görmeniz beni memnun etti.

Saygılarımla…
iyi çalışmalar dilerim

1 Beğeni